czwartek, 14 kwiecień 2016 21:37

Upamiętnienie przez strażaków OSP Kulesze Kościelne 1050 rocznicy Chrztu Polski

Ozonowanie Choinki

Strażacy z OSP Kulesze Kościelne przyłączyli się dzisiaj do wspólnego ogólnopolskiego przedsięwzięcia Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowanego z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Głównym założeniem wspólnej inicjatywy był przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 ognisk w całym kraju, które rozpoczęło zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie.

Punktualnie o 20:25 zgodnie z wytycznymi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych nasza jednostka OSP Kulesze Kościelne przystąpiła do ogólnopolskiej wspólnej inicjatywy „Przemarszu przez Polskę Ognisk Ducha Świętego”mówi naczelnik OSP Kulesze Kościelne Stefan Grodzki. Nasza straż to jednostka z bogatymi tradycjami i zawsze chętnie bierzemy udział nie tylko w pożarach, ale i akcjach krzewienia kultury i patriotyzmu. Dziękuję druhom za zaangażowanie i obecność. W akcji uczestniczyło 8 strażaków i jeden woź bojowy w celu zabezpieczeniadodaje Stefan Grodzki.