wtorek, 13 grudzień 2016 20:39

Spotkanie z seniorami w Kuleszach Kościelnych

Ozonowanie Choinki
Spotkanie z seniorami w Kuleszach Kościelnych foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci z Posterunku Policji w Sokołach rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami Klubu Seniora w Kuleszach Kościelnych.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Sokołach, realizując program „Dzielnicowy bliżej nas”, spotkali się z uczestnikami klubu seniora w Kuleszach Kościelnych. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć osobom starszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przypomnieli o konieczności posiadania elementu odblaskowego przez pieszego, który porusza się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. Zaprezentowali i omówili też funkcjonowanie i sposób użytkowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas wczorajszego spotkania funkcjonariusze, przekazali osobom starszym ostrzeżenia dotyczące różnych zagrożeń, na które są oni narażeni np. związanych z oszustwami metodą na tzw. wnuczka, właściwym zabezpieczeniem mienia, jak również należytą ochroną danych osobowych. Spotkanie było również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami oraz służyło pogłębieniu wiedzy w zakresie skutecznej walki z różnego rodzaju zagrożeniami czyhającymi na osoby starsze. Policjanci zwrócili również uwagę słuchaczy, że okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie oni są najbardziej narażeni na wychłodzenie organizmu. Dlatego właśnie funkcjonariusze apelowali do zebranych, że w razie zauważenia takiej osoby należy natychmiast wezwać pomoc. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane przez policjantów.

129 102918

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)