sobota, 06 maj 2017 17:59

50-lecie OSP Gołasze Mościckie [foto]

Ozonowanie Choinki

W środę (03.05) 50-lecie powstania świętowała jednostka OSP Gołasze Mościckie. Na uroczystościach obecni byli żyjący założyciele jednostki, strażacy, władze samorządowe oraz Marszałek Jerzy Leszczyński.

Jednostka OSP Gołasze Mościckie powstała w 1967 roku. Początkowo dysponowała skromną remizą, jednak staraniami mieszkańców sukcesywnie była ona rozbudowywana, aż do obecnego stanu. Na dzień dzisiejszy jednostka nie dysponuje żadnym pojazdem, jednak w okresie swojego funkcjonowania na wyposażeniu strażaków były dwa samochody marki Star. W związku ze zwiększeniem zaangażowania członków OSP, są plany przekazania jednostce pojazdu marki Jelcz, który obecnie znajduje się na wyposażeniu OSP Kulesze Kościelne.

Na uroczystościach obecnych było 6 żyjących założycieli jednostki, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki. Pamiątkowy grawerton wręczył też Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, który pozytywnie odniósł się do zaangażowania lokalnej społeczności w działanie jednostki oraz zapowiedział wsparcie na zakup sprzętu do ratownictwa.