Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Kulesze Kościelne. Kompletnie pijany 43-latek kierował traktorem bez badań technicznych
foto: KPP Wysokie Mazowieckie

Kulesze Kościelne. Kompletnie pijany 43-latek kierował traktorem bez badań technicznych

stomadica wysokie mazowieckie

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali do kontroli 43-letniego kierowcę ciągnika z przyczepą. Jak się okazało mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca posiadał też zakaz prowadzenia pojazdów, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje oficer prasowy wysokomazowieckiej policji: - Wczoraj tuż po 16, w gminie Kulesze Kościelne policjanci zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy z przyczepą. Mundurowych zaniepokoił tor jazdy kierowcy. Chwilę później okazało się, że siedzący za kierownicą traktora 43-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzn miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego posiada też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z kolei ciągnik nie ma ważnych badań technicznych. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk