Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Worek treningowy – przyrząd do ćwiczeń nie tylko dla zawodników sztuk walki

Worek treningowy – przyrząd do ćwiczeń nie tylko dla zawodników sztuk walki

stomadica wysokie mazowieckie

ARTYKUŁ REKLAMOWY PARTNERA

Worek treningowy to popularny i uniwersalny przyrząd do ćwiczeń. To przyrząd nie tylko do trenowania ciosów, ale też przyrząd do szybkiego spalania kalorii.

Za pomocą worka treningowego można opanować podstawowe techniki walki, wzmocnić siłę ciosu, poprawić kondycję i koordynację ruchową, zwiększyć wytrzymałość i wydolność organizmu, wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie. 
Zadając ciosy kształtujemy naszą uważność. Koncentrujemy się na prawidłowej technice, staramy się, by każdy cios był wymierzony precyzyjnie. 

Treningi z użyciem worka bokserskiego są o wiele bardziej intensywne niż treningi cardio i treningi siłowe, przynoszą też lepsze efekty. Worek bokserski angażuję do pracy wiele partii mięśni, a zwłaszcza mięśnie głębokie bez wyraźnego przyrostu masy mięśniowej. Kształtuje sylwetkę i subtelnie uwydatnia mięśnie. 

Treningi z workiem bokserskim to doskonały sposób na rozładowanie napięcia psychicznego i pozbycie się stresu. Uderzenia w worek treningowy np. ze sklepu marbo-sport.pl to spory wysiłek fizyczny. To sposób na przełamanie własnych barier i ograniczeń. W krytycznych momentach nie należy się poddawać. Stajemy się bardziej odporni na zmęczenie, na ból, łatwiej radzimy sobie z codziennymi problemami. 

Jak ćwiczyć na worku treningowym?

Treningi wystarczy wykonywać 2-3 razy w tygodniu, można przeplatać je z innymi rodzajami aktywności fizycznej. To świetne urozmaicenie treningu cardio oraz treningu interwałowego. Uderzanie w worek jest o wiele bardziej atrakcyjne niż bieganie na bieżni, ćwiczenia na orbitreku czy jazda na rowerze stacjonarnym. 

Podczas treningów można zadawać zarówno spokojne ciosy w wolnym tempie, jak i wykonywać ciężkie interwały. Treningi wymagają dużej wytrzymałości. Do pracy zaangażowane jest całe ciało. Podczas treningu spalamy ogromną ilość kalorii. 

Osobom trenującym sztuki walki worek pozwala opanować prawidłową technikę tak, by każdy cios trafiał do celu. Dzięki regularnym treningom można opanować wszystkie tajniki sztuk walki. Zanim dokonamy zakupu worka należy upewnić się, czy uchwyt, na którym go powiesimy, jest stabilny. 

Uderzanie w worek treningowy zawsze należy poprzedzić rozgrzewką. Rozgrzewka przygotuje ciało do wysiłku, jakiemu będzie poddane podczas treningu. Szczególnie trzeba rozruszać nadgarstki, rozprostować palce, uwagę należy poświęcić barkom i biodrom. Warto zaopatrzyć się w specjalne rękawice lub tzw. bandaże bokserskie usztywniające nadgarstki. 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk