sobota, 25 maj 2019 15:09

Pracownicy UG w Kuleszach Kościelnych wyjdą z pracy dwie godziny wcześniej!

Sokołowscy

Urząd Gminy Kulesze Kościelne w tym roku po raz pierwszy dołączył do akcji Dwie Godziny dla Rodziny, organizowanej od ośmiu lat przez Fundację Humanites. Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest ruchem społecznym na rzecz głębokich relacji z bliskimi w ujęciu międzypokoleniowym. Zachęca, aby być razem, a nie obok siebie.

Jak informuje UG Kulesze Kościelne: - Z tej okazji 31 maja każdy pracownik naszego Urzędu będzie miał możliwość wyjścia z pracy o symboliczne dwie godziny wcześniej, by poświęcić ten czas swoim najbliższym. Warto, aby ten dzień stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z bliskimi osobami. Zatrzymajmy się na chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom, kręgom przyjaciół, współpracowników.

W związku z tym zachęcamy naszych pracowników do wykorzystania wolnego popołudnia 31 maja na międzypokoleniowe rozmowy, wspólną zabawę czy wycieczkę z bliskimi.  Akcji w każdym roku towarzyszy inny motyw przewodni, służący zbliżaniu ludzi i wspólnym aktywnościom. Tegoroczne motto to: MAŁE I DUŻE RODZINNE PODRÓŻE. Rodzinne podróżowanie - czy to w sensie dosłownym czy przenośnym, np. w czasie - buduje relacje i zbliża rodzinę.

Pracownicy naszego Urzędu przygotowali wykaz ciekawych miejsc wraz z opisem i zdjęciami, które polecają na wspólne podróże z rodziną.

Większość z nas jest przekonana, że podstawowe znaczenie ma przebywanie ludzi ze sobą, wspólne spędzanie czasu, wspólne podejmowanie różnych aktywności – i takich codziennych, jak przygotowywanie posiłków czy robienie zakupów i takich bardziej wyjątkowych, jak rodzinne wycieczki rowerowe w czasie weekendu czy wakacyjne wędrówki po górach ,leżakowanie nad morzem czy zabawa w ogródku zapada w pamięć na całe życie i stanowi podstawę intensywnej, głębokiej więzi. Buduje także poczucie przynależności i bezpieczeństwa.

Wspólny czas spędzony z rodziną , wspólne podejmowanie różnych działań niosą ze sobą liczne zalety i cenne wartości. Tworzy okazję nie tylko do wielu wspólnych doświadczeń, ale i współprzeżywania radości, ekscytacji ale i rozczarowań, niepokojów czy smutków.

25052019kul