Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Jak się przygotować na deratyzacje magazynu? Podpowiadamy

Jak się przygotować na deratyzacje magazynu? Podpowiadamy

stomadica wysokie mazowieckie

ARTYKUŁ REKLAMOWY PARTNERA PORTALU

W Twoim magazynie zadomowiły się szczury? Nie bagatelizuj tego problemu i jak najszybciej postaw na profesjonalne odszczurzanie. Dzięki temu uchronisz nie tylko towar i wyposażenie magazynu, ale i zdrowie Twoich pracowników. W tym artykule wytłumaczymy, na czym polega deratyzacja oraz jak się na nią przygotować.

Deratyzacja – co to jest i kto ją przeprowadza?

Deratyzacja to proces polegający na wyeliminowaniu szczurów zamieszkujących magazyn. Najskuteczniejszym sposobem jest ich zabicie, dlatego często robi się to za pomocą środków trujących. Po wyeliminowaniu szczurów do pozostałych zadań deratyzacji należy posprzątanie i odkażenie magazynu, aby nie pojawiły się kolejne problemy. Osoba, która przeprowadza deratyzację, nazywana jest deratyzatorem. Odwiedzi on Twój magazyn i dokona oceny sytuacji, biorąc pod uwagę nie tylko szczury, ale także inne szkodniki, które mogą się tam znaleźć, takie jak myszy, karaluchy i pluskwy. Deratyzator sporządzi plan działania oraz oszacuje czas i koszt sprzątania.

Jakie środki do deratyzacji wykorzystują profesjonalne firmy deratyzacyjne?

W celu osiągnięcia całkowitej eliminacji szkodników, profesjonalne firmy stosują kombinację kilku metod:

  • przynęta z jedzeniem, która zwabi szczury na trutkę;

  • trutka, która zabija gryzonie powoli, tak aby inne zwierzęta nie wyczuły ich zapachu;

  • fumigacja za pomocą gazu lub oparów, które zabijają szkodniki szybko i są nietoksyczne dla ludzi.

Środki deratyzacyjne stosowane przez firmy specjalizujące się w tym zabiegu zawierają zazwyczaj mieszankę powyższych. Należy pamiętać, że wybrane środki muszą być bezpieczne dla ludzi i środowiska. Toksyczność niektórych metod odszczurzania wyklucza ich stosowanie w magazynach z żywnością. Dlatego wybierając firmę, świadczącą usługi deratyzacji w Radomiu, taką jak Patronpest, skonsultuj się z nią, co do wykorzystywanych metod. Dzięki temu unikniesz zakażenia magazynowanych produktów.

Deratyzacja magazynu – jak się do niej przygotować?

Deratyzacja magazynu trwa zazwyczaj od jednego do trzech dni – jest to uzależnione od jego powierzchni. Zanim rozpocznie się fumigacja, należy koniecznie przygotować wszystkie obszary, które zostaną nią objęte. Przede wszystkim, dla zapewnienia bezpieczeństwa, konieczne będzie usunięcie wszystkich magazynowanych produktów i towarów.

Oto główne punkty, o których należy pamiętać, przygotowując się do fumigacji:

  • Należy usunąć wszystkie materiały, które mogą zostać skażone przez fumigant (kartony, palety, skrzynie itp.).

  • Wszystkie pojemniki lub inne urządzenia, które są narażone na działanie fumigantu, muszą być przykryte.

  • Wszystkie drogie urządzenia lub wyposażenie (komputery, systemy czujników itp.), które nie mogą być usunięte z magazynu, muszą być przykryte plastikową osłoną.

  • Wszystkie wrażliwe materiały (elektroniczne, skórzane, tkaniny itp.) należy umieścić w plastikowych torbach.

Podsumowanie

Szczury i inne gryzonie mogą wyrządzić ogromne szkody w magazynach. Aby chronić swoje towary i sprzęt, musisz upewnić się, że nie mogą się one dostać do środka. Najlepszym sposobem na to jest regularne sprawdzanie magazynu i uszczelnianie wszelkich potencjalnych punktów wejścia. Stosuj rodentycydy, uszczelniaj pojemniki z żywnością i używaj środków odstraszających gryzonie, aby trzymać je z dala od siebie. Jeśli szczury już zamieszkały w Twoim magazynie, musisz jak najszybciej wezwać firmę deratyzacyjną. Deratyzatorzy dokonają oceny ryzyka i wymyślą plan działania oraz cenę. Im szybciej się z nimi skontaktujesz, tym lepiej.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk