Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Kulesze Kościelne: Święto żniw i wyjątkowa uroczystość dożynkowa [foto]

Kulesze Kościelne: Święto żniw i wyjątkowa uroczystość dożynkowa [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

13 sierpnia 2023 roku Kulesze Kościelne były miejscem wyjątkowego wydarzenia, łączącego tradycyjne świętowanie dożynek z nowoczesnymi atrakcjami dla wszystkich grup wiekowych.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie Mszą Świętą w kościele pw. św. Bartłomieja, po której orszak dożynkowy przeszedł na plac gminny. Gospodarzami byli mieszkańcy miejscowości Kulesze Podawce, Kulesze Podlipne oraz Kulesze Litewka, a starostami dożynek Monika i Tomasz Kulesza.

Symboliczne przekazanie dożynkowego chleba oraz dzielenie się nim z mieszkańcami było sercem tej uroczystości, wyrażając szacunek i wdzięczność dla pracy rolników. Wójt gminy, Stefan Grodzki, z uznaniem zwrócił się do zgromadzonych, dziękując rolnikom i witając licznych gości, w tym przedstawicieli władz.

Festyn obfitował w liczne atrakcje, począwszy od koncertu Zespołu Harmonika, poprzez występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, kino plenerowe, muzykę na żywo od zespołów Kulesianki Band, 4Ever, Rider i gwiazdy wieczoru, Zespołu Power Play. Wyjątkowy pokaz samby brazylijskiej wprowadził w gorące rytmy Ameryki Południowej, a magiczny pokaz sztucznych ogni był spektakularnym zakończeniem.

Wśród rozrywek znajdowały się również takie, jak dmuchany plac zabaw i kącik artystyczny, gdzie najmłodsi mogli cieszyć się malowaniem twarzy i zaplataniem kolorowych warkoczyków. 

Dożynki Gminne w Kuleszach Kościelnych to nie tylko wyraz wdzięczności dla rolników za ich ciężką pracę, ale także święto całej społeczności, łączące pokolenia i różne grupy wiekowe. To wydarzenie, które stanowi ważny element tożsamości gminy i jej mieszkańców, a także doskonałą okazję do integracji i radości ze wspólnego świętowania.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk