czwartek, 05 listopad 2020 11:20

Apel SPR-u: Pomóżmy Rafałowi wrócić na boisko!

Apel SPR-u: Pomóżmy Rafałowi wrócić na boisko! Foto: Wojciech Pietraniuk (Styl-Pro)

Do niedawna w składzie drużyny SPR Nowe Piekuty był Rafał, który świetnie spisywał się na boisku. Do czasu…, bowiem w 2019 roku doznał kontuzji, która kilka miesięcy później odnowiła się i uniemożliwiła zawodnikowi kontynuowanie gry. Mimo umówionej operacji, kilka dni temu dowiedział się o jej odwołaniu. Teraz Rafał i klub z Nowych Piekut zbierają pieniądze na jego operację.

- Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej gminy, naszego powiatu, do sympatyków piłki ręcznej i ogólnie sportu, do wszystkich kolegów, koleżanek i naszych rodzin: Pomóżmy Rafałowi wrócić na boisko! Swoją postawą w meczach zasłużył na nasze wsparcie. Leczenie jego kontuzji jest bardzo kosztowne. Bardzo nam zależy na jego powrocie do treningów, do gry. Jest wartościową osobą zarówno na boisku, jak poza nimwyjaśnił obrotowy, Adrian Kostro.

Opis zbiórki:

Rafał Broniek już w szkole podstawowej złapał bakcyla piłki ręcznej. Z powodzeniem radził sobie w szkolnych rozgrywkach, by finalnie trafić do klubu SPR Nowe Piekuty. Tam, w bardzo szybkim tempie rozwinął skrzydła. Był jednym z wiodących zawodników, którego dyspozycja decydowała o wynikach zespołu. W 2019 roku, podczas jednego z meczów doznał urazu, który na pierwszy rzut oka nie był poważny. Krótka rehabilitacja postawiła go na nogi. Kiedy wrócił do gry, zdołał zagrać w zaledwie trzech spotkaniach. W ostatnim nastąpiło odnowienie kontuzji, co finalnie doprowadziło do druzgocącej diagnozy: całkowitego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego ACL, uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej typu „rączka od wiaderka”, niewielkiego stopnia uszkodzenia podłużnego rogu tylnego łąkotki bocznej w strefie białej. Zaradzić temu mogła tylko operacja. Udało się zapisać na NFZ z długim okresem oczekiwania. Kiedy w końcu nadszedł moment zabiegu, otrzymaliśmy informacje, że z powodu panującej epidemii koronawirusa, operacja nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Rafał bardzo czekał na zabieg, który mógłby mu umożliwić powrót na boisko, do kolegów, treningów i meczów. Wiadomość o odwołaniu operacji była łamiąca dla Rafała, jego bliskich, a także klubu. Ze wsparciem przyjaciół i najbliższych utworzono tę zbiórkę, w której zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu środków na operację, która w trybie prywatnym jest bardzo kosztowna. Prosimy o wsparcie, gdyż rodzina nie jest w stanie pokryć tak wysokich kosztów.

Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz – pomóż Rafałowi wrócić do gry!

Zachęcamy do wsparcia zbiórki na rzecz Rafała. Pomóc można klikając w ten link: https://zrzutka.pl/vcnhyd