wtorek, 17 listopad 2020 20:53

Eksperymentalny uniwersytet malucha w gminie Nowe Piekuty [foto]

Eksperymentalny uniwersytet malucha to druga część projektu „Leśny uniwersytet malucha”, w którym bierze udział niepubliczny klub dziecięcy w Kostrach Noskach.

Jak informują organizatorzy: Sensoludki tym razem pracują głównie w sali. Co robimy? Sypiemy kaszą, rozciągamy gluty (slimy), kąpiemy się w kasztanach, robimy erupcje wulkanów, ugniatamy dyniolinę, testujemy odporność żelowych mydełek, szalejemy z pianą, chodzimy po kamieniach – to tylko część podejmowanych przez nas aktywności. Zabawy z użyciem prostych materiałów są niesamowitą okazją do dawania dziecku poczucia sprawczości i decydowania o wyborze aktywności. Zresztą to doskonała okazja do wzmacniania w dzieciach i nas dorosłych ekologicznych postaw prokonsumenckich polegających na wyborze zabawek i aktywności bardziej przyjaznych środowisku. Zakończeniem naszego projektu jest publikacja broszury „Kreatywny zabawownik malucha” zawierający zestaw zabaw i aktywności, które możemy wykonać samodzielnie w domu czy w czasie spaceru. Dorzucamy do tego "Łąkę żubrów" oraz "Przyrodniczy pamiętnik malucha". W trzech broszurach znajdziecie aż 97 różnych aktywności inspirowanych przyrodą! A maluchy z klubu malucha w Kostrach Noskach odegrały w nich kluczową rolę!

Broszury można pobrać tutaj: https://www.facebook.com/klubmaluchakostry/posts/929297377604736

Projekt „Leśny uniwersytet malucha” realizowany jest dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”. Projekt realizuje Fundacja Larus.

Zdjęcia D. Perkowska, M. Chruściel

Dział: Nowe Piekuty