poniedziałek, 12 maj 2014 15:44

Jabłoń Kościelna - akcja „Wywieś flagę Polski"

Sokołowscy
Jabłoń Kościelna - akcja „Wywieś flagę Polski" foto: Zespół Szkół w Jabłoni Kościelnej

Zakończyliśmy szóstą edycję patriotycznej akcji pod hasłem „Wywieś flagę Polski". Została ona zorganizowana w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej oraz Punkcie Przedszkolnym „Baśniowy Gaj", jako jedno z działań w ramach obchodów 223 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Głównym założeniem przedsięwzięcia było zachęcenie do wywieszania flagi państwowej w polskie święta narodowe oraz propagowanie polskich symboli narodowych.
Uczniowie aktywnie włączyli się w promowanie akcji i chętnie brali udział w przygotowaniach. Przed naszą szkołą umieściliśmy baner, a starsi uczniowie zrobili plakaty informujące o zbliżających się uroczystościach 2 i 3 maja i zachęcające do wywieszenia flagi. Przedszkolaki wykonały dużą flagę, a uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawczyń prace plastyczne zatytułowane „Mamo, Tato – wywieś flagę". Wszyscy bardzo dokładnie przygotowywali ozdobne kotyliony oraz dekoracje. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie, którą można było podziwiać podczas Rodzinnego Festynu. Gimnazjaliści ułożyli również „żywy" napis POLSKA oraz ogromne serce wyrażając w ten sposób szacunek i miłość do naszego kraju. Dodatkowo, 2 maja uczennice gimnazjum uczciły Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w sposób bardzo kobiecy i pomalowały paznokcie w kolorach barw narodowych.
Nad przebiegiem akcji, jak co roku, czuwały panie: Elżbieta Mazur, Małgorzata Górska, Bożena Truskolaska, Iwona Szymborska.
Wielu mieszkańców włączyło się w podejmowane przez nas działania i wywiesiło biało-czerwone flagi. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum policzyli wywieszone flagi w każdej miejscowości. Cieszymy się bardzo z dużego zainteresowania naszą inicjatywą, gdyż z roku na rok powiewa na wietrze coraz więcej flag.
Serdecznie dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie tym, którzy włączyli się do akcji, a pozostałych zachęcamy do wywieszania flagi Polski we wszystkie święta narodowe.

Iwona Szymborska
nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej

{gallery}197{/gallery}