piątek, 16 maj 2014 20:36

Działania „Trzeźwa Gmina” na terenie gminy Nowe Piekuty! Uwaga na policyjne kontrole

Sokołowscy
Działania „Trzeźwa Gmina” na terenie gminy Nowe Piekuty! Uwaga na policyjne kontrole foto:KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W dniach 06-13.05.2014 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wysokie Mazowieckie prowadzili wzmożone działania na terenie gminy Nowe Piekuty ukierunkowane na kontrole stanu trzeźwość kierowców.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem poinformowali, że: W związku z napływającymi w ostatnim czasie sygnałami od mieszkańców gminy Nowe Piekuty o „problemie" z kierowcami poruszającymi się pod wpływem alkoholu, w dniach 06-13.05.2014 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wysokie Mazowieckie prowadzili wzmożone działania na terenie tej gminy ukierunkowane na kontrole stanu trzeźwość kierowców. Mundurowi sprawdzili ponad 200 kierujących pojazdami. Niestety okazało się, że wciąż znajdują się tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W sumie w tym okresie zatrzymano 3 takich kierowców. Dodatkowo w trakcie działań "Trzeźwa Gmina" policjanci ukarali mandatami kilkanaście osób za rożnego rodzaju wykroczenia drogowe.
Wysokomazowieccy policjanci zapowiadają, że częściej sprawdzać będą, w jaki sposób poruszają się kierowcy na drogach wiejskich i gminnych, gdzie pomimo małego natężenia ruchu nieodpowiedzialne zachowanie siedzących za kierownicą może stanowić zagrożenie dla innych osób.