poniedziałek, 02 listopad 2015 19:58

Szczypiorniści z Nowych Piekut ... w małym świecie duże rzeczy

Sokołowscy
Szczypiorniści z Nowych Piekut ... w małym świecie duże rzeczy foto: SPR Nowe Piekuty

Nikt nie powiedział, że w małym świecie nie mogą dziać się duże rzeczy. Pasja, ambicje i chęć zrobienia czegoś wyjątkowego przyczyniły się do utworzenia w Nowych Piekutach Stowarzyszenia Piłkarzy Ręcznych, przy którym działa klub szczypiornistów. Zespół ten w sezonie 2015/16 występuje w III lidze okręgu warszawsko-mazowieckiego.

Grupa młodych, zdolnych, utalentowanych miłośników piłki ręcznej postanowiła stworzyć profesjonalny zespół piłkarzy ręcznych. Zaczęło się od pomysłu, któremu towarzyszył zapał. W tym przypadku na pewno nie był on słomiany. Realizacja zamierzonego celu wymagała dużej determinacji, a także czasu. W pierwszej kolejności niezbędne było powołanie zarządu Stowarzyszenia Piłkarzy Ręcznych, który ostatecznie przedstawia się następująco:

 • Prezes – Grzegorz Kostro
 • Zastępca – Grzegorz Przeździecki
 • Sekretarz – Aneta Dorotkiewicz
 • Skarbnik – Kamil Kostro
 • Członek zarządu – Kamil Pruszyński

Następnie przeprowadzono rejestrację Stowarzyszenia, które jest pełnoprawnie działającą jednostką. Istotne było również samo tworzenie klubu. W związku z tym rozpoczęto współpracę ze znanym w gminie Nowe Piekuty trenerem – Michałem Warmijakiem, którego wspiera Piotr Tymiński. Budowanie drużyny nie było łatwe. Chętnych było dużo, ale każdy z nich musiał poświęcić swój czas i w pełni zaangażować się w życie klubu. Te dwa kryteria wyłoniły kilkunastu zawodników, którzy obecnie reprezentują barwy SPR Nowe Piekuty.
Drużynę tworzą: Falkowski Maciej, Iwańczuk Błażej, Jankowski Kamil, Jankowski Mariusz, Kostro Adrian, Kostro Kamil, Kostro Rafał, Krassowski Mateusz, Łapiński Michał, Łaszczuk Szymon, Niemyjski Krystian, Odachowski Marcin, Piekutowski Marcin, Piekutowskich Mateusz, Piekutowski Michał, Pruszyński Kamil, Przeździecki Grzegorz, Werpachowski Dawid, Zarzecki Michał.
Kiedy wydawało się, że wszystko jest już załatwione, a dalej pójdzie jak po maśle, zaczęły się kolejne schody. Klub to nie tylko ludzie i sport, ale również finanse. Początkowo kasa klubu była pusta. Pomocną dłoń wyciągnęła firma BEEF Marek z Brzeźnicy k. Brańska. Wsparcie materialne otrzymano również z Urzędu Gminy Nowe Piekuty, z wójtem Markiem Kaczyńskim na czele. Potrzeby są jednak duże, ale Stowarzyszenie z optymizmem patrzy w przyszłość.
Prócz wsparcia finansowego, klub może liczyć na pomoc miejscowych szkół w Nowych Piekutach i Jabłoni Kościelnej, a także Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.
SPR Nowe Piekuty ma za sobą dwa ligowe mecze. Drużyny z Radzymina i Ciechanowa okazały się być zbyt silne na beniaminka ligi. Porażki nie zniechęciły jednak piekuckiego zespołu, który cały czas trenuje i szkoli swoje umiejętności. SPR będzie gospodarzem kolejnych spotkań. Być może gra „u siebie” doda szczypiornistom pewności siebie, co poprowadzi ich do pierwszych zwycięstw.
Terminarz rozgrywek SPR Nowe Piekuty na sezon 2015/16:

I runda:

 • 17.10.2015 – SPR ROKiS Radzymin – SPR Nowe Piekuty (25:21)
 • 24.10.2015 – UKS Nike Ciechanów – SPR Nowe Piekuty (40:36)
 • 21/22.11.2015 – SPR Nowe Piekuty – CKS Jurand Ciechanów
 • 28/29.11.2015 – pauza
 • 5/6 grudnia – SPR Nowe Piekuty – UKS Prus Siedlce

II runda:

 • 12/13.03.2016 – SPR Nowe Piekuty SPR ROKiS Radzymin
 • 02/03.04.2016 – SPR Nowe Piekuty – UKS Nike Ciechanów
 • 09/10.04.2016 – CKS Jurand Ciechanów – SPR Nowe Piekuty
 • 16/17.04.2015 – pauza
 • 23/24.04.2016 – UKS Prus Siedlce – SPR Nowe Piekuty

Więcej informacji o SPR Nowe Piekuty znajdą Państwo na ich facebook’owym fan page’u:

www.facebook.com/sprnowepiekuty

Aneta Dorotkiewicz
Sekretarz SPR Nowe Piekuty