piątek, 11 styczeń 2019 19:21

W jedną noc stracili prawie wszystko! Zbiórka dla państwa Pruszyńskich, mieszkańców wsi Kostry-Litwa

Sokołowscy
W jedną noc stracili prawie wszystko! Zbiórka dla państwa Pruszyńskich, mieszkańców wsi Kostry-Litwa foto: OSP Szepietowo

W jedną noc stracili prawie cały swój majątek, na który ciężko pracowali. 3 stycznia w godzinach wieczornych w miejscowości Kostry Litwa miał miejsce groźny pożar w gospodarstwie Państwa Barbary i Arkadiusza Pruszyńskich. Straty wstępnie oszacowano na około 1 mln złotych.

List Komitetu Społecznego Pomoc Potrzebującym Kostry-Litwa i Wójta Gminy Nowe Piekuty Marka Kaczyńskiego

Nowe Piekuty, 08.12.2019 r.

Z przykrością informuję, iż w dniu 03.01.2019 r. w godzinach wieczornych w miejscowości Kostry Litwa miał miejsce groźny pożar w gospodarstwie Państwa Barbary i Arkadiusza Pruszyńskich. W wyniku pożaru spłonęła stodoła i w dużej części obora, spłonęły też maszyny rolnicze takie jak kombajn zbożowy, ciągnik rolniczy, paszowóz, kosiarka i wiele innego drobnego sprzętu rolniczego oraz pasze dla zwierząt. Straty szacowna są na około 1 mln złotych.

W związku z powyższym został utworzony Społeczny Komitet w celu przeprowadzenia zbiórki publicznej. Wpłat należy dokonywać bezpośrednio na konto Komitetu lub do Sołtysów wsi.

Komitet Społeczny Pomoc Potrzebującym Kostry-Litwa 29, 18-212 Nowe Piekuty

Nr. Rachunku: 04 8769 0002 0263 2115 2000 0010

Za przychylność i dar serca w imieniu własnym i Państwa Pruszyńskich serdecznie dziękuję.

Wójt Gminy Nowe Piekuty
Marek Kaczyński

Dział: Nowe Piekuty