banner

zebrowski2

primator

openmed2015b

Wyjątkowy wieczór w Nowych Piekutach: projekcja
foto: UG Nowe Piekuty

Wyjątkowy wieczór w Nowych Piekutach: projekcja "Czarnej Damy" z gościnnym udziałem Mariusza Orzełka


W Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach odbyła się projekcja kryminalnej historii inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami "Czarna Dama".

15 marca w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach odbyła się projekcja filmu „Czarna Dama”. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, która z zainteresowaniem obejrzała film oraz wysłuchała opowieści o kulisach jego powstawania. Wieczór filmowy rozpoczęli Marek Kaczyński, Wójt Gminy Nowe Piekuty oraz Monika Rogalewska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, którzy wyrazili radość z inicjatywy i możliwości spotkania z widzami.

Film „Czarna Dama” wyreżyserowany przez Krzysztofa Szubzdę i Łukasza Seweryńskiego opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię tajemniczej kobiety – Igi. W rolę komisarza Pierso wcielił się Mariusz Orzełek, aktor, dzięki któremu udało się zorganizować projekcję filmu w Nowych Piekutach.

Fabuła filmu przedstawia losy Igi, która uciekając przed trudną przeszłością, wraca do rodzinnego Białegostoku. W prowincjonalnym mieście, w którym przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i rosyjskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, kobieta próbuje odnaleźć schronienie. Okazuje się jednak, że największym zagrożeniem może być jej własna przeszłość.

Po zakończeniu projekcji filmu „Czarna Dama” zgromadzona publiczność nagrodziła twórców gromkimi brawami. Widzowie mieli także okazję wysłuchać opowieści Mariusza Orzełka o kulisach powstawania filmu, co jeszcze bardziej wzbogaciło ich doświadczenia związane z tym wieczorem filmowym.

Projekcja filmu „Czarna Dama” w Nowych Piekutach stanowiła doskonałą okazję do spędzenia czasu na kulturalnym wydarzeniu oraz do zapoznania się z interesującą historią inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, która z pewnością pozostanie w pamięci zgromadzonej publiczności.

w24001 20230317

w24002 20230317

w24003 20230317

w24004 20230317

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk