poniedziałek, 15 lipiec 2019 09:31

Wielka zabawa dla całych rodzin. III Dzień Rodziny w Hodyszewie [wideo/foto]

Sokołowscy
Wielka zabawa dla całych rodzin. III Dzień Rodziny w Hodyszewie [wideo/foto] foto: Ania Olędzka

W niedzielę, 14 lipca w Hodyszewie odbył się III Dzień Rodziny. Patronat medialny nad imprezą objął portal wysokomazowiecki24.

Organizatorem III Dnia Rodziny była Fundacja „Pojednanie”, której podstawowym celem jest pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom poprzez współpracę z psychologami i terapeutami. Podczas festynu zbierane były pieniądze na prace wykończeniowe Ośrodka Terapii dla Osób Uzależnionych i Pomocy Rodzinie „Dom Miłosierdzia”. Ośrodek powstaje w przebudowywanym właśnie budynku byłej szkoły podstawowej w Hodyszewie.

III Dzień Rodziny rozpoczęła Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Po Eucharystii, uczestnicy przeszli na plac przykościelny, gdzie odbyła się dalsza część festynu.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, m.in. gry i zabawy zręcznościowe, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, eurobungee, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, baloniki, konkursy, przejazdy bryczką, domowe wypieki, swojskie jadło, grill oraz wata cukrowa.

Na scenie można było obejrzeć występy, m. in. scholi z Hodyszewa, grupy tanecznej z Brańska oraz pokaz Zumby w wykonaniu Fit Boćkowianek. Nie zabrakło również koncertów zespołów: Kors Relax, Way, Aga En, Neon, Borys, Moment oraz gwiazdy wieczoru, Zespołu „ZORKA”.

foto: Ania Olędzka