piątek, 26 lipiec 2019 19:03

Orkiestra Instrumentów Ludowych z Białorusi wystąpi w hodyszewskim Sanktuarium [28.07]

Sokołowscy
Orkiestra Instrumentów Ludowych z Białorusi wystąpi w hodyszewskim Sanktuarium [28.07] foto od organizatorów

Zapraszamy w niedzielę (28.07) o godz. 13.00 do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie na koncert Orkiestry Instrumentów Ludowych z Białorusi. Organizatorami wydarzenia są Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury z Białegostoku oraz Parafią Hodyszewo.

Orkiestra powstała w 1974 r. Dyrektorem artystycznym jest Elena Sechko. Grupę tworzą studenci i wykładowcy Lida State Music Collage. Repertuar jest bardzo zróżnicowany: to klasyczne utwory rodzimych i zachodnich kompozytorów, własne aranżacje ludowej muzyki i współczesne opracowania oparte na folklorze. Ideą zespołu jest prezentowanie tradycji białoruskich poprzez muzykę. Zespół koncertował  w  krajach, takich jak: Bułgaria, Hiszpania, Belgia, Francja, Włochy, Chorwacja. W prezentowanych utworach wykorzystuje brzmienie kilku rodzajów bałałajek, kontrabasów, oboju, fletów, akordeonów, harfy oraz instrumentów perkusyjnych, jak: talerze, werbel, tamburyn, ksylofon, werbel i kotły.

Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur, który odbywa się w dniach 25-29/07/2019 w Białymstoku i na terenie woj. Podlaskiego.