wtorek, 10 marzec 2020 15:37

Ranking kredytów gotówkowych - najlepsze oferty na wiosnę 2020

Czy zdajesz sobie sprawę, że nawet co drugi dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe, a największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe na dowolny cel? Na szczęście doskonale radzimy sobie z ich spłatą - mieszkańcy naszego kraju plasują się na podium, patrząc na całą Europę w kwestii niezalegania z comiesięcznymi płatnościami.

Jeśli i Ty potrzebujesz finansowego wsparcia, sprawdź aktualny ranking kredytów gotówkowych na Totalmoney i zgłoś się po takie zobowiązanie do banku, który oferuje Ci najlepsze warunki. Dzisiaj bez problemu udaje się dobrać elastyczny kredyt, który spełnia indywidualne potrzeby, ale też odpowiada na indywidualne możliwości spłaty. Wszystko po to, by kredytobiorca mógł nadal cieszyć się płynnością finansową, a przy tym zyskać dodatkowe środki. Dowiedz się w tym temacie więcej.
 
Ranking kredytów gotówkowych - co to jest?
 
Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie, dzięki któremu możemy łatwo, szybko i w jednym miejscu porównać co najmniej kilka zobowiązań kredytowych i wybrać te najlepsze kredyty gotówkowe, które spełnią nasze potrzeby i oczekiwania. To porównania, które uwzględniają kluczowe parametry, jakie mają znaczenie dla opłacalności i atrakcyjności danego produktu bankowego. Polacy najczęściej porównują wysokość comiesięcznej raty, oprocentowanie oraz okres trwania umowy z bankiem. To jednak zbyt mało by móc ocenić racjonalnie aktualne kredyty gotówkowe. Porównać należy również wszelkie inne koszty, czyli wskaźnik RRSO. Ten mówi także o opłatach dodatkowych, takich jak prowizje za udzielenie kredytu czy kosztach, jakie wiążą się z ewentualną wcześniejszą spłatą albo odsetkami za zwłokę w spłacie. Dopiero na tej podstawie udaje się wybrać idealny kredyt gotówkowy.
 
Ranking kredytów gotówkowych - co brać pod uwagę?
 
Wszelkie kryteria, jakie są typowe dla danego kredytu gotówkowego, należy oceniać indywidualnie, wedle własnych preferencji. Każdy kredytobiorca ma przecież inne potrzeby. Dla jednego priorytetem będzie niska rata, a więc małe oprocentowanie albo wydłużony okres spłaty. Inny będzie zadowolony z jakościowej obsługi klienta czy też możliwości zarządzania zobowiązaniem poprzez platformę internetową. Warto przy tym zaznaczyć, że większość Polaków chce dzisiaj zaciągać i spłacać zobowiązania wygodnie, bez konieczności odwiedzania tradycyjnych oddziałów banków. Oczywiście ważne są też podstawowe czynniki, takie jak wysokość raty, warunki weryfikacji zdolności kredytowej, ograniczenia i możliwe, dodatkowe bonusy.

Aby ranking kredytów gotówkowych mógł dawać jasną i rzetelną odpowiedź w zakresie wyboru konkretnego zobowiązania, musi być aktualny i wiarygodny. Warto korzystać z zestawień opublikowanych w danym miesiącu - warunki kredytowe zmieniają się bardzo dynamicznie, nie można kierować się porównaniami na przykład sprzed kilku miesięcy. Co więcej, należy patrzeć na rankingi publikowane na niezależnych portalach o tematyce finansowej, bo te publikowane na oficjalnych stronach instytucji bankowych mogą wyróżniać jedynie konkretne produkty.

Oprócz rankingów ważnym narzędziem, na które warto zwrócić uwagę, jest kalkulator kredytowy. Ten wskaże nam koszty, jakie kredytobiorca będzie musiał ponieść w związku z otrzymaniem finansowego wsparcie. Da obraz kosztów, które uwzględnić można przy weryfikacji comiesięcznego budżetu. Czy jesteśmy w stanie spłacać kredyt gotówkowy? Czy w ogóle stać nas na takie zobowiązanie? Na te pytania uzyskamy odpowiedź, korzystając zarówno z rankingu, jak i kalkulatora kredytowego.
 
Ranking kredytów gotówkowych a wybór zobowiązania
 
Pamiętajmy, że ranking kredytów gotówkowych oraz kalkulator kredytowych to niezbędne narzędzia, które powinny być wykorzystane jeszcze przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty bankowej. Polacy bardzo często popełniają spory błąd, wybierając współpracę z bankiem, w którym posiadają już jakiś produkt. Najczęściej nie jest to dobra opcja, ponieważ z reguły bankom zależy na pozyskiwaniu nowych klientów, więc bardziej atrakcyjne warunki spłaty proponują tym, z którymi jeszcze nie współpracowali, zaś stali, lojalni kredytobiorcy mogą liczyć na standardowe oferty.

Co ważne, ranking kredytów gotówkowych jedynie szacuje opłacalność i atrakcyjność danego zobowiązania, natomiast nigdy nie jest konkretną propozycją ze strony instytucji bankowej. Taką potencjalny kredytobiorca uzyskuje dopiero po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy i otrzymaniu decyzji pozytywnej. Z całą pewnością jednak te narzędzia pomagają podjąć decyzję w zakresie wyboru określonego banku, w którym chcemy starać się o dodatkowe środki pieniężne. 

Dział: Podlaskie