wtorek, 12 maj 2020 09:12

O czym pamiętać przed i w trakcie przeprowadzki?

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka to zawsze temat męczący i nużący, jednak możemy sobie łatwo pomóc, jeżeli przygotujemy się do niej w odpowiedni sposób. De facto zacząć powinniśmy jeszcze przed włożeniem pierwszej rzeczy do kartonu - im lepiej przemyślimy naszą strategię, tym mniej wysiłku będzie nas to kosztować. Jak zatem zaplanować przeprowadzkę tak, aby była jak najmniej bolesna? O czym pamiętać podczas pakowania i rozpakowywania rzeczy już w miejscu docelowym? Czy warto zamówić profesjonalny transport, czy może lepiej przewozić rzeczy samodzielnie?

1. Planowanie zacznij przed przeprowadzką
2. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie rzeczy
3. Wybierz dobry transport
4. Rozpakuj się z pomysłem
 
Planowanie zacznij przed przeprowadzką

Przeprowadzkę, a konkretnie plany względem niej, powinniśmy zacząć jeszcze przed samym przenoszeniem rzeczy. Jak długo przed to kwestia indywidualna - po prostu weźmy się za to tak, aby później nie musieć robić wszystkiego jak najszybciej. Przygotowując się do zmiany mieszkania warto jest zastanowić się, w jaki sposób spakować nasze rzeczy oraz jaki będzie najbardziej optymalny sposób na przeniesienie ich z miejsca na miejsce. Przykładowo, duże kartony mogą wydawać nam się kuszące, jednak z drugiej strony będzie je trudniej znieść, a potem wnieść do nowego domu. Bardziej użyteczne może się okazać pakowanie w mniejsze pudełka, ale później mieć łatwiej przy transporcie.
 
Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie rzeczy

Nawet jeżeli mamy zapewniony przewóz nadal warto zadbać, aby opakowania nam się nie rozdarły i nie rozsypały przy okazji noszenia do i z samochodu. Dobrym pomysłem może okazać się podzielenie naszego dobytku względem przydatności w pierwszych dniach mieszkania w nowym miejscu, ale także wagi. Dzięki temu minimalizujemy szansę na włożenie zbyt dużej ilości rzeczy w jeden karton, dzięki czemu ryzyko rozpadnięcia się po drodze jest mniejsze. Przy okazji przeprowadzek Warszawa pamiętajmy również o zabezpieczeniu najdelikatniejszych i kruchych rzeczy: można np. zawinąć je w folię bąbelkową lub miękki materiał i przenieść w osobnym pudełku. Ta sama zasada dotyczy także elektroniki.
 
Wybierz dobry transport

Przeprowadzanie się samodzielnie jest trudne i żmudne, a także bardziej czasochłonne. Lepszą opcją jest wynajęcie odpowiedniego transportu. Nie tylko będziemy mieć łatwiej z noszeniem kartonów, ale także - w większości przypadków - damy radę zabrać się na raz czy dwa. Właśnie tu leży największa oszczędność czasu: wybierając większy transport do przeprowadzek Warszawa nie tracimy kolejnych godzin na kursowanie w tę i z powrotem pomiędzy starym a nowym mieszkaniem. Profesjonalną ekipę pomagającą w przeprowadzkach możesz zamówić na stronie: https://przeprowadzkiwarszawa.net/.
 
Rozpakuj się z pomysłem

Tak samo, jak przy pakowaniu się, tak i przy rozpakowaniu warto jest działać w przemyślany wcześniej sposób. Zazwyczaj przenosiny zajmują nam co najmniej jeden cały dzień, a co za tym idzie - pod jego koniec jesteśmy zmęczeni i marzymy tylko o tym, by usiąść i odpocząć. Jeżeli wcześniej spakujemy swoje rzeczy i opiszemy pudełka w sposób umożliwiający zlokalizowanie tych najpotrzebniejszych, będziemy w stanie łatwo się rozeznać pomiędzy tym, co musimy wyjąć z kartonów w pierwszej kolejności, a tym, co może poczekać dzień czy dwa. W ten sposób sprawimy, że cała przeprowadzka będzie mniej męcząca i po prostu krótsza. Przy okazji możemy też odkryć, że części rzeczy w ogóle nie trzeba wyjmować z kartonu, bo w ten sposób mniej się kurzą czy przeszkadzają.

Dział: Podlaskie