wtorek, 12 maj 2020 09:17

Deratyzacja w Białymstoku - kiedy i jak warto ją wykonać?

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Problem gryzoni spędza sen z powiek wielu właścicielom i zarządcom nieruchomości. Według prawa, maja oni obowiązek dbania o właściwy stan sanitarny swoich budynków, włączając w to walkę z gryzoniami, które raz zlikwidowane, mają tendencję do ciągłego powracania w ulubione miejsca.

1. Czym jest deratyzacja?
2. Deratyzacja i dezynfekcja idą w parze
 
Deratyzację można przeprowadzić samodzielnie lub zlecić ją profesjonalnej firmie. Druga opcja jest bezpieczniejsza i zwykle także skuteczniejsza od pierwszej, szczególnie jeśli gryzoni jest dużo i często pojawiają się w tym samym miejscu.
 
Czym jest deratyzacja?
 
Chociaż deratyzacja w Białymstoku kojarzy się głównie z eliminacją szczurów, to proces ten dotyczy również zwalczania myszy, kun, nornic lub kretów ze wszystkich miejsc, w których obecność tych gryzoni jest niepożądana. Deratyzację można wykonać wszędzie, jednak najczęściej przeprowadza się ją w magazynach, firmach przetwórstwa spożywczego, restauracjach i piwnicach budynków wielorodzinnych. Profesjonalne firmy stosują wiele metod deratyzacji - ich wybór zależy od skali problemu oraz gatunku konkretnego gryzonia. Najczęściej stosowana jest kombinacja różnych metod, wśród których znajdują się specjalne pułapki na gryzonie oraz stosowanie środków biologicznych i substancji chemicznych. Większość z nich jest niebezpieczna dla zdrowia i życia człowieka, dlatego nie zaleca się używania ich samodzielnie. Fachowo przeprowadzona deratyzacja Białystok daje gwarancję pozbycia się problemu niechcianych gryzoni.
 
Deratyzacja i dezynfekcja idą w parze
 
Sama obecność gryzoni, choć jest kłopotliwa i niepożądana, nie stanowi jedynego problemu. Po przeprowadzeniu deratyzacji często konieczna jest również dezynfekcja w Białymstoku. Konieczność ta nie wynika ze specyfiki miasta, ale troski o zdrowie jego mieszkańców. Szczury i inne gryzonie nie tylko pozostawiają po sobie nieczystości w postaci odchodów i innych resztek, ale są również nosicielami groźnych dla ludzi chorób, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do śmierci. Przeprowadzona po deratyzacji dezynfekcja pozwala zminimalizować ryzyko zakażenia. Jest to szczególnie ważne w budynkach, w których przebywają małe dzieci, mające tendencję do lizania i wkładania do ust przedmiotów znalezionych na ziemi.
 
Zarówno deratyzacja jak i dezynfekcja w Białymstoku powinny być przeprowadzone jak najszybciej po ujawnieniu się problemu. W wielu gminach zabiegi te przeprowadza się profilaktycznie, głównie wiosną, kiedy aktywność gryzoni szczególnie daje się we znaki.

Dział: Podlaskie