poniedziałek, 26 październik 2020 11:22

Plastikowe krzesła w biurze: nadal hit czy już kicz?

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Jedne z najbardziej uniwersalnych, jeśli nie najbardziej uniwersalne krzesła biurowe to te wykonane z plastiku. Czasami mają też elementy drewniane lub metalowe, które wzmacniają konstrukcję, jednak najczęściej występują w modelu podstawowym, a więc praktycznie w całości wykonane z tworzywa sztucznego (z pominięciem nóg). Ich ogromną zaletą prócz uniwersalizmu jest praktyczność. Ale czy to wystarczy, by plastikowe krzesła biurowe nadal nazywać hitem? Może przy zmieniających się trendach aranżacji wnętrz firmowych to już bardziej kicz?

Dopasowanie do każdej przestrzeni

Plastikowe krzesła do biura to meble pasujące do każdej przestrzeni. Tę uniwersalność zawdzięczają występowaniu w wielu różnych modelach różniących się nie tylko kolorem, zdobieniem czy wykończeniem, ale też kształtem i formą konstrukcji. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą wybrać biurowe krzesła najbardziej pasujące do wnętrz ich firm. I to niezależnie od tego, czy są przeznaczone do zamkniętej strefy pracowniczej, prywatnych gabinetów, sal konferencyjnych, czy też będą służyć również klientom i interesantom. Ze względu na swoje łatwe dopasowanie do różnych typów wnętrz krzesła plastikowe świetnie sprawdzają się nie tylko w biurach, ale też holach, poczekalniach, korytarzach i w budynkach publicznych.

Prosta konstrukcja i dobra ergonomia

Wyróżnikiem plastikowych krzeseł od https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf jest ich bardzo prosta, nieskomplikowana konstrukcja. Mimo tego, że pozornie może to sprawiać wrażenie, że krzesła są bardzo delikatne i nie utrzymają większych ciężarów, w rzeczywistości dzięki odpowiednim materiałom cechują się bardzo dużą nośnością. Jednocześnie zachowana jest ich ergonomia, przez co doskonale nadają się do wielogodzinnego użytku przez pracowników. Wyprofilowane pod względem kąta oparcia oraz głębokości siedziska pomagają w odciążeniu pleców, ale i pomagają zachować prawidłową postawę w czasie pracy. Kręgosłup niemal automatycznie przyjmuje odpowiednią pozycję, tym samym pracownik unika nieprzyjemnego napięcia w mięśniach prowadzącego często do poważnych dolegliwości zdrowotnych. Jako krzesła biurowe idealnie będą pasowały również do recepcji czy gabinetów – wszędzie tam, gdzie trzeba zastosować ergonomiczne, wygodne i bezpieczne dla kręgosłup siedzenia.

Sztaplowanie i łatwość przechowywania

W przeciwieństwie do innych rodzajów krzeseł biurowych, w tym przede wszystkim obrotowych czy wyposażonych w kółka, modele plastikowe o wiele łatwiej przechowywać. To możliwe dzięki prostemu sztaplowaniu: jedno krzesło ustawia się na drugie i tym samym zajmują bardzo mało miejsca. Dlatego idealnie nadają się do małych biur, niewielkich przestrzeni konferencyjnych, gdzie nie są używane na stałe, ale wyciągane np. podczas spotkań w większym gronie inwestorów lub klientów. Plastik jest też materiałem, o który wyjątkowo łatwo zadbać pod względem czystości, nie niszczy się i nie płowieje nawet poddawany działaniom różnych warunków atmosferycznych.

Dział: Podlaskie