poniedziałek, 04 styczeń 2021 18:08

Dom wypełniony nielegalnymi papierosami wartymi 800 tys. zł

Tytoniową kontrabandę wartą blisko 800 tys. zł ujawnili wczoraj (30.12.2020 r.) na prywatnej posesji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na jednej z posesji w powiecie sejneńskim mogą być magazynowane nielegalne papierosy. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i garażu funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach przy wsparciu sejneńskich policjantów ujawnili ponad 56 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 800 tys. złotych. Papierosy tuż przed ich ujawnieniem właścicielka posesji próbowała ukryć w różnych miejscach w domu takich jak zmywarka czy piec centralnego ogrzewania.

37- letnia kobieta i 41 - letni mężczyzna, właściciele posesji zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

W 2020 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w sumie nielegalne papierosy warte ponad 38,9 mln złotych. 

(źródło: Podlaska Straż Graniczna)

Dział: Podlaskie