26/01/2021 15:33

Nowoczesny radiowóz na wyposażeniu zambrowskiej Policji

Nowoczesny radiowóz na wyposażeniu zambrowskiej Policji fot.: Kamil Timoszuk

Nowy, nieoznakowany samochód policyjny zasilił flotę zambrowskiej Policji. Na zakup radiowozu podlaski samorząd przekazał 80 tys. zł dotacji z budżetu województwa. We wtorek (26.01) wicemarszałek Marek Olbryś wraz z inspektorem Arturem Żebrowskim, Komendantem Powiatowym Policji w Zambrowie, dokonali odebrania pojazdu.

Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego przekazując auto podkreślił, że dla podlaskiego samorządu i radnych wojewódzkich sprawą priorytetową jest bezpieczeństwo na drogach naszego regionu.

- Do wniosku Podlaskiej Policji o wsparcie finansowe Samorząd Województwa Podlaskiego podszedł z wyrozumiałością. Pomagamy Policji, Straży Pożarnej, ponieważ ta kwestia jest bardzo ważna zarówno dla władz samorządowych, jak i mieszkańców regionu. Tu w Zambrowie konieczne było zakupienie nowego pojazdu – mówił.

Wicemarszałek zwrócił uwagę, że wsparcie samorządu dla zambrowskiej Policji jest ważne, ponieważ droga ekspresowa S8 jest najczęściej uczęszczaną przez kierowców trasą. Dodał, że zarządowi województwa zależy, by osoby, które nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, karać za nadmierną prędkość.

Artur Żebrowski, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie powiedział, że otrzymany samochód będzie niezbędnym narzędziem pracy dla funkcjonariuszy.

- Nowy radiowóz marki BMW w policyjnej wersji nieoznakowanej RD Video napędza 200-konny silnik benzynowy. Narzędzie to na pewno powstrzyma kierowców naruszających przepisy, którzy stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym dla innych użytkowników drogi S8. Będzie również kierowany na odcinki dróg wojewódzkich, jak i powiatowych na obszarze funkcjonowania naszej jednostki – poinformował komendant dziękując samorządowi za dobrą współpracę.

Umowa o przyznanie dotacji na zakup radiowozu została podpisana w październiku ubiegłego roku. Wcześniej samorząd województwa wsparł dofinansowaniem Podlaską Policję przekazując samochody placówkom w Bielsku Podlaskim, Kolnie oraz w Białymstoku. W budżecie Województwa Podlaskiego na 2021 rok zaplanowane jest przekazanie 160 tys. zł na wsparcie Podlaskiej Policji.

info: UMWP

 

Dział: Podlaskie