sobota, 05 maj 2018 11:04

Odzyskali pojazdy warte 400 tys. zł

Sokołowscy
Odzyskali pojazdy warte 400 tys. zł foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali cztery auta utracone w krajach Europy Zachodniej. Szacunkowa łączna wartość utraconych samochodów wynosi 400 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy, po informacji otrzymanej od funkcjonariuszy WITD w Białystoku, sprawdzili pod kątem legalności pochodzenia samochody przewożone na litewskiej ciężarówce. Kierowca, obywatel Litwy wiózł pięcioletnie Suzuki, trzyletnie BMW i czteroletniego Volkswagena. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że wszystkie trzy samochody figurują w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone w Wielkiej Brytanii. Szacunkowa wartość zatrzymanych pojazdów wynosi 345 tys. zł

Tego samego dnia kolejne auto pochodzące z kradzieży ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej. Po sprawdzeniu samochodu marki Mercedes E220 CDI w dostępnych bazach okazało się, że figuruje on jako utracony w Belgii. Szacunkowa wartość pojazdu z 2009 roku wynosi 55 tys. zł. Kierowca – obywatel Polski oświadczył, że pojazd zakupił w polskim komisie.

Obie sprawy po wykonaniu niezbędnej dokumentacji zostały przekazane funkcjonariuszom Policji w celu prowadzenia dalszych czynności.

(źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej)