poniedziałek, 23 kwiecień 2018 20:52

Liposukcja ultradźwiękowa, czyli sposób Polek na przygotowanie ciała do lata!

Wraz z nadejściem wiosny większość kobiet zaczyna intensywnie myśleć o kształtach swojej sylwetki, które po zimie często pozostawiają wiele do życzenia. Wiosną prawdziwe oblężenie przeżywają nie tylko kluby fitness czy sklepy ze zdrową żywnością, lecz także gabinety medycyny estetycznej, które pozwalają osiągnąć oczekiwane rezultaty wyszczuplenia ciała w dużo szybszy sposób. W ostatnich latach Polki doceniły możliwość wyszczuplenia swojego ciała m.in. przy pomocy małoinwazyjnej liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo. Na czym polega? I kiedy naprawdę warto się na nią zdecydować?

Odsysanie tłuszczu z brzucha, ud i ramion, gdy nie pomaga dieta i ćwiczenia

Liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo nie należy traktować jako alternatywnej metody odchudzania. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów tą metodą, rekomendują ją przede wszystkim w przypadku miejscowej otyłości odpornej na działanie diety czy ćwiczeń fizycznych. Oczywiście, nadmiar tkanki tłuszczowej można usunąć również w przypadku braku prowadzenia zdrowego stylu życia, jednak specjaliści nie będą w stanie zagwarantować nam równie długotrwałych efektów zabiegu.
 
Urządzenie do liposukcji Vaser Lipo, czyli rozbijanie tłuszczu ultradźwiękami
 
Na czym polega wspomniana liposukcja ultradźwiękowa? Jej sekret polega przede wszystkim na wykorzystaniu działania wiązki energii ultradźwiękowej, którą wprowadza się delikatnie pod skórę pacjenta przez cienką kaniulę. Wiązka energii ultradźwiękowej precyzyjnie działa na komórki tłuszczowe, oddzielając złogi od komórek bez naruszania pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej. To czyni ten zabieg znacznie mniej inwazyjnym niż tradycyjna liposukcja i nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji pozabiegowej. Zabieg trwa od 2 do 5 godzin i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie wywołuje uciążliwych dolegliwości bólowych. Przed jego przeprowadzeniem wymagana jest jednak konsultacja lekarska i wykonanie kilku podstawowych badań laboratoryjnych.
 
Liposukcja przed i po, czyli efekty odsysania tłuszczu
 
Podczas jednego zabiegu liposukcji ultradźwiękowej można usunąć nawet 1-2 l tłuszczu, co pozwala uzyskać bardzo widoczne efekty wyszczuplenia wybranych obszarów ciała. Rezultaty nie są jednak natychmiastowe - pojawiają się stopniowo, w ciągu kilku tygodni. Bardzo dużym atutem liposukcji ultradźwiękowej jest długotrwałość uzyskanych efektów, które mogą utrzymywać się nawet do kilku lat. Warto zaznaczyć, że okolice ciała poddane lipolizie ultradźwiękowej wykazują zazwyczaj mniejszą skłonność do tycia niż przed przeprowadzonym zabiegiem, jednak nadal należy pamiętać o prowadzeniu zdrowego stylu życia. Tłuszcz może odkładać się w tych miejscach, które nie zostały poddane zabiegowi.
 
Co po zabiegu liposukcji?
 
Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa zazwyczaj kilka tygodni, jednak nie jest uciążliwy dla pacjenta. Efekty uboczne zabiegu mają postać przede wszystkim lekkich opuchnięć, które bardzo szybko ustępują ze względu na precyzję i delikatność działania samego urządzenia do liposukcji. Po zabiegu zaleca się jednak noszenie specjalnej bielizny uciskowej, która pozwala na szybszy powrót do formy i przedłużenie trwałości uzyskanych efektów. Specjaliści z Kliniki Miracki rekomendują też łączenie liposukcji ultradźwiękowej z zabiegami endermologii, w celu wzmocnienia uzyskanych efektów i poprawy wyglądu skóry po zabiegu.
 
Więcej informacji na temat liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo znajdziesz na stronie:
https://klinikamiracki.pl/zabieg/lipoliza-ultradzwiekowa-vaser-lipo/

Dział: Podlaskie