niedziela, 17 czerwiec 2018 13:12

Powitanie lata w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce

Sokołowscy
Powitanie lata w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce foto: ZSCKR w Rudce

W niedzielne popołudnie 10 czerwca 2018 roku mieszkańcy Rudki i okolic, liczni zaproszeni goście i turyści bawili się na festynie sportowo-rekreacyjnym i pikniku rolniczym „Powitanie Lata u Ossolińskich”, który kolejny już raz odbył się w pięknych plenerach pałacowo-parkowych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

Organizatorzy przygotowali bogaty w atrakcje program, który mógł zadowolić każdego, kto tego dnia chciał odwiedzić Rudkę. Na festynie zaprezentowano wystawy, pokazy nowoczesnego sprzętu rolniczego, zwierząt, pokazy sprzętu strażackiego, wykłady branżowe, stoiska firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa, stoisko Nadleśnictwa Rudka, stoiska degustacyjne, handlowe, ludowe i wyrobów regionalnych. Odbywały się występy artystyczne, turnieje sportowe, konkursy o tematyce historycznej i rolniczej, np. konkurs „Sto lat polskiego rolnictwa na stulecie niepodległości” oraz konkurs o historii Rudki, gry, zabawy i pokazy dla dzieci, loterie fantowe, jarmark staroci, przejażdżki powozami itp. W Rudce prezentowały się również instytucje kultury. Muzeum w Bielsku Podlaskim przygotowało wystawę i promowało „Katalog ręczników ludowych gminy Boćki, Brańsk, Rudka i Wyszki” a Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu przedstawiło wystawę i bogatą ofertę wydawniczą popularyzującą historię i kulturę podlaskiej wsi. Można było przyjemnie spędzić czas. Nie zabrakło także atrakcji kulinarnych. Na odwiedzających czekały piknikowe przekąski i regionalne jadło. Dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolne stoisko degustacyjne i bistro.

Szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną. Doskonale wyposażone i nowocześnie zaaranżowane pracownie świadczą o potencjale Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce. Zainteresowanie zwiedzających wzbudziło również szkolne muzeum. W pracowni żywienia odbyły się warsztaty gastronomiczne, które cieszyły się dużym powodzeniem. W krótkim czasie można było nauczyć się przygotowania wybranych potraw, wykonać je i na miejscu skonsumować oceniając w ten sposób swoje zdolności kulinarne.

Tegoroczne „Powitanie lata u Ossolińskich” było wspólnym przedsięwzięciem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz Gminy Rudka. Piknik był dodatkowo współorganizowany przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Podlaskiego i współfinansowany przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Liczni tego niedzielnego popołudnia goście mogli czuć się usatysfakcjonowani wizytą w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce. W otoczeniu pięknego parku można było spędzić z całą rodziną aktywnie, przyjemnie i pożytecznie czas w życzliwej, swojskiej i prawdziwie familiarnej atmosferze.

(info/foto: ZSCKR w Rudce)