środa, 18 lipiec 2018 19:59

Kolejna leśna bimbrownia rozbita

350 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę do jego produkcji zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej KAS. Zlikwidowana bimbrownia działała w kompleksie leśnym pod Michałowem (pow. białostocki).

Mundurowi ze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku ustalili, że w trudnodostępnym kompleksie leśnym w okolicach Żedni (gm. Michałowo) produkowany jest na dużą skalę nielegalny alkohol. Funkcjonariusze KAS wkroczyli na teren leśnej bimbrowni zaskakując 37-letniego mieszkańca Białegostoku, który nadzorował produkcję alkoholu.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do produkcji bimbru – dwa piece ze stalowymi kominami i zbiornikami zacierowymi, kolumny i chłodnice, piec do podgrzewania wody oraz kadzie na zacier o łącznej pojemności 2,5 tys. litrów. W ręce mundurowych wpadło także 350 litrów świeżo wyprodukowanego alkoholu o mocy ponad 50%.

Na terenie zlikwidowanej bimbrowni funkcjonariusze ujawnili ponadto wykopaną studnię głębinowa, z której pobierana była woda używana w produkcji bimbru.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko bimbrownikowi postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji. Białostoczanin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

(źródło: IAS w Białymstoku)

Dział: Podlaskie