czwartek, 03 styczeń 2019 09:40

Styczniowa akcja "Pora na Psiego Seniora" i rok 2018 w schronisku w liczbach

Najnowsze wiadomości i statystyki od wolontariuszy Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

Choć już nowy, to jeszcze chcieliśmy na chwilę wrócić do 2018, podziękować Państwu za dotychczasowe zainteresowanie naszymi akcjami i chęć poświęcenia swojego czasu schroniskowym psom, a także podsumować go w kilku liczbach:

- w 2018 roku adoptowanych zostało: 298 psów, odebranych 292, odeszło na zawsze 41, przez cały rok przez schronisko przewinęło się 626 psów
- obecnie w schronisku przebywa 198 psów
- to był 3 rok działania wolontariatu, w którym działa 83 wolontariuszy, w tym roku przepracowali oni 22 723 godziny!
- 17 090 - to liczba wspólnych spacerów z psami, co daje w sumie 48 tys. km
- grupa biegowa przetestowała 51 psów, z którymi przebiegła 2 tys. km
- psiaki pomogli nam też wyprowadzić mieszkańcy podczas:
- 5 PSAcerów, w których wzięło udział 538 psów i 553 ludzi
- 2 edycji PSIEbiegów, w których wzięło udział 38 psów, które razem z ludźmi przebiegły 256 kilometrów
- specjalne kameralne spacery zorganizowaliśmy dla 62 psich seniorów
- w sumie 746 psiaków wzięło udział w 16 akcjach. To także: Herbatka na Czterech Łapkach, Podlaskie Śniadanie Mistrzów, "Podaj Łapę schroniskowym psom" w Outlet Center Białystok, projekt "Pieskie Życie", ParkRun i Park Trampolin "Jumper"
- a na doroczną Paradę Adopciaków wpadło 39 naszych byłych podopiecznych

Natomiast nowy rok to nowa energia i nowe wyzwania!

Dlatego wiedząc, że każda minuta jest ważna w życiu naszych schroniskowych psiaków, nie próżnujemy! Ruszamy z naszą doroczną, styczniową akcją „Pora na Psiego Seniora”. Chcemy zwrócić uwagę na starsze psy, które czekają w naszym schronisku na adopcje.

- Przez cały miesiąc będziemy przypominać, że adopcja starszego psa z białostockiego schroniska to tylko 1 zł, a w zamian dostaje się prawdziwego psiego przyjaciela.
- W tym roku utworzyliśmy na FB specjalne wydarzenie poświęcone starszym psom z naszego schroniska.
- W naszym albumie „Z Doliny Dolistówki, czyli opowieści o schroniskowych psach”, gdzie zamieszczamy historie naszych podopiecznych, publikować będziemy opowieści seniorów.
- Z okazji Dnia Babci i Dziadka, w weekend 19-20 stycznia, odbędą się kameralne psacery z psimi seniorami (na które jeszcze Państwa zaprosimy).

Obecnie w białostockim schronisku przebywa ponad 60 psów powyżej 10 roku życia. Wszystkie one są gotowe by zmienić zimny boks na ciepłe posłanie, zimne kraty na dobre ręce, schroniskowy hałas na domowy spokój.

W ubiegłym roku ok. 30 psów powyżej 10 roku życia znalazło nowych opiekunów. To ludzie o wielkich sercach, którzy nie patrzyli w metryczkę, a znaleźli w seniorach przyjaciół i pokochali całym sercem.

W załączniku przesyłamy do wykorzystania zdjęcia naszych psich seniorów z różnych akcji, w których wzięli udział: niewidomy 15-letni Jatai, 13-letni Hefajstos, 11-letni Edi, 14-letni Figaro, 14-letni Czaki, 12-letni Cypisek, 14-letni Rubin.

W Nowym Roku życzymy wszystkiego dobrego i mamy nadzieję na częste spotkania i tylko dobre informacje!

wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku

Dział: Podlaskie