środa, 06 luty 2019 19:32

Mercedes napędzany papierosami [foto]

Niecodzienny przypadek próby przemytu papierosów wykryli funkcjonariusze KAS z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy. Blisko 100 paczek papierosów mundurowi znaleźli we wnętrzu przerobionego silnika mercedesa, którym próbował wjechać do Polski 46-letni Białorusin.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy wytypowali do kontroli osobowego mercedesa, którym podróżował 46-letni obywatel Białorusi. Mundurowych zainteresował w szczególności blok silnika niemieckiego auta.

W wyniku dokładnego sprawdzenia okazało się, że w silniku mercedesa znajduje się skrytka na tytoniową kontrabandę. Z jego wnętrza zostały usunięte dwa tłoki z korbowodami oraz elementy rozrządu, a w miejscu, w którym powinny znajdować się te podzespoły ukrytych było blisko 100 paczek białoruskich papierosów.

Przeciwko Białorusinowi funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna za przemyt odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, utrata nielegalnego towaru oraz przepadek samochodu przystosowanego do przewozu kontrabandy.

(KAS)

Dział: Podlaskie