piątek, 15 luty 2019 18:58

Nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich

Nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich foto: KAS

W wyniku ostatnich kontroli przesyłek kurierskich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku przechwycili ponad 50 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Podczas kontroli przeprowadzonych w minioną środę i czwartek w białostockich oddziałach firm kurierskich, funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli 14 paczek zawierających łącznie 50,5 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Przesyłki wewnątrz których zgodnie z deklaracją miały znajdować się m.in. artykuły przemysłowe i wędkarskie, zostały prześwietlone mobilnym skanerem RTG będącym na wyposażeniu białostockiej KAS.

Funkcjonariusze KAS wszczęli w powyższych sprawach postępowania karne skarbowe, które prowadzone są przez Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Nadawcom przesyłek grozi kara grzywny.

Od początku roku funkcjonariusze KAS z Białegostoku podczas kontroli przesyłek kurierskich i pocztowych zabezpieczyli 165,5 kg nielegalnego tytoniu. Należności podatkowe, które ciążą na zajętym towarze to blisko 170 tysięcy złotych.

(KAS)

Dział: Podlaskie