środa, 27 luty 2019 17:32

Schodowe małżeństwo na podium [foto]

Sokołowscy
Schodowe małżeństwo na podium [foto] foto: Prefbet

Piotr Łobodziński wygrał po raz piąty Bieg na Szczyt Rondo 1, a jego małżonka Iwona Wicha zajęła drugą lokatę. Oboje reprezentują barwy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża.

To była już dziewiąta edycja tego prestiżowego warszawskiego biegu, zaliczanego do cyklu Towerrunning Tour 120. W 2016 roku odbywały się tutaj Mistrzostwa Europy w bieganiu po schodach. Łobodziński może się pochwalić 100% frekwencją, startuje tu nieprzerwanie o 2011, kiedy to debiutował w zawodach towerrunningowych. Teraz jego statystyki wyglądają następująco: 5 x 1 miejsce, 2 x drugie i 2 x 4 miejsce.

Zawodnicy mieli do pokonania 38 pięter oraz 836 stopni. Do Warszawy zjechało wielu czołowych zawodników biegania po schodach z Europy, ale tym razem zabrakło najgroźniejszego rywala - Christiana Riedla z Niemiec.

Rywalizacja elity sportowej rozpoczęła się od biegu eliminacyjnego. Jak podkreślali sami zawodnicy jeszcze przed startem, był on kluczem do odniesienia zwycięstwa. Dobrze wiedział o tym faworyt z Łomży – Piotr Łobodziński, aktualny mistrz świata. Łobodziński uzyskał czas 3:34 i wyprzedził drugiego zawodnika aż o 5 sekund. Zgodnie z przewidywaniami, biegi finałowe, rozgrywane w formule 'na dochodzenie' nie przyniosły większych zmian w czołówce. Zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża kontrolował sytuację i na mecie mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Po starcie udało nam się dopytać o wrażenia:

"Oczywiście jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa na własnym terenie, jednak czasy jakie dzisiaj uzyskałem w biegu eliminacyjnym oraz finałowym pozostawiają trochę do życzenia. Nie wiem czym to było spowodowane, ale najwidoczniej moim lekki kilkudniowym przeziębieniem."

W biegu kobiet na prowadzeniu po eliminacjach była żona Łobodzińskiego - Pani Iwona. Jednak niecała sekunda przewagi nad druga zawodniczką nie wystarczyła i w finale rozgrywanym w formule na dochodzenie biegaczka LŁKS "Prefbet Śniadowo" musiał uznać wyższość Anny Ficner za Złotoryi.

  • Klasyfikacja mężczyzn:
  • 1) Piotr Łobodziński (POL)
  • 2) Gorge Heimann (GER)
  • 3) Michal Kovac (SLO)
  • Klasyfikacja Kobiet:
  • 1) Anna Ficner (POL)
  • 2) Iwona Wicha (POL)
  • 3) Valentina Belotti (ITA)

(LŁKS "Prefbet Śniadowo")