piątek, 08 marzec 2019 18:14

Kobiety w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Sokołowscy
Kobiety w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej fot. DWOT

Matki, żony, partnerki, nauczycielki, studentki, kierowniczki, influencerki, pielęgniarki, sportsmenki…. Kobiety silne i zdeterminowane, będące ważną częścią Sił Zbrojnych, budujące 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej z okazji Dnia Kobiet postanowiły podzielić się tym, czego nauczyły się w wojsku i z powodzeniem stosują w życiu codziennym. Dzielą się swoją siłą, motywacją i inspiracjami.

W 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy około 250 kobiet. Większość z nich pełni Terytorialną Służbę Wojskową, którą łączy z życiem prywatnym i pracą zawodową. To wyjątkowe kobiety – godzą kilka ról w codziennym życiu. To nie jest łatwe i przyjemne. Dziś z okazji Dnia Kobiet postanowiły podzielić się z innymi kobietami, jakie cechy i umiejętności wyniesione z wojska, pomagają im na co dzień w rozwiązywaniu problemów, w sprawach małego i dużego kalibru.

Oto 3 rady od „Terytorialek”, które godzą dom, pracę i służbę w oliwkowym berecie:

1. Im więcej obowiązków, tym więcej czasu na wszystko

Dokładnie planuję dzień, miesiąc tak, by pogodzić pracę, dom, wojsko, hobby. To eliminuje stres, ponieważ takie rozplanowanie powoduje, że czuję, iż mam wszystko pod kontrolą. To także motywuje do działania i wzmacnia. Byłam jedyną kobietą na kursach medycznych ratownika pola walki i robiłam wszystko, żeby nie odstawać od grupy mężczyzn. – szer. Jolanta Pietrasz.

2. Nie poddawaj się, w grupie siła!

Uśmiech, wsparcie, a czasem nawet przyjazne spojrzenie kolegów-żołnierzy dodają siły, motywują. Relacje pomagają przetrwać kryzysy, siła rodzi się w grupie. Mimo ciężkich chwil, bycie człowiekiem, wyciągnięcie ręki do drugiej osoby to największa wartość. – szer. Ewa Udot

Kobiety, które wstępują do wojska są silne, odważne i zdeterminowane. Znajdą tutaj z pewnością szeroki wachlarz wyzwań. Niektóre spełnią tym samym swoje marzenia. Zarówno w wojsku, jak i w życiu ważne jest, by stawiać sobie cele. Daje to satysfakcję i kształtuje charakter. – kpt. Anna Soliwoda.

(info/foto: DWOT)