miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Lotnicze święto w Łomży! Mistrzowie Polski, Europy, Świata. Konkursy lotnicze dla dzieci

Lotnicze święto w Łomży! Mistrzowie Polski, Europy, Świata. Konkursy lotnicze dla dzieci

Od piątku, 1 października, do niedzieli, 3 października, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamknie przestrzeń powietrzną nad Łomżą! Ponieważ odbywać się będą XXII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2021 pod auspicjami Aeroklubu Polskiego oraz patronatem marszałka województwa podlaskiego, prezydenta Łomży i wójta gminy Piątnica.

„Kontakty”oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zapraszają na lądowisko między mostami nad Narwią w sobotę, 2 października, od 13.00 aż do zapadnięcia zmroku oraz w niedzielę, 3 października, od 9.30 do ceremonii dekoracji najlepszych pilotów (ok. 15.00).

Będą mistrzowie Polski, Europy, Świata! Paralotniowa i motolotniowa Kadra Narodowa. Motolotnie, paralotnie, wiatrakowce, samoloty ultralekkie, śmigłowce. Będzie można obejrzeć ich maszyny, osobiście porozmawiać. Będą konkursy dla dzieci. Będzie stoisko z modelami lotniczymi i inne.

W sobotę, 2 października, o godz. 13.00 oficjalne otwarcie, prezentacja pilotów; 13.30 - 17.30 widowiskowe konkurencje paralotniowe i motolotniowe.

W niedzielę, 3 października od 9.30 do 14.30 XII Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha, konkurencje paralotniowe. O godz. 15.00 oficjalne zakończenie, dekoracja zwycięzców.

Obwiązują aktualne przepisy epidemiologiczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

mapka2

motolotnie2

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk