wsa935x100

zebrowski2

primator202108

openmed2015b

Jak dobrze podejść do projektu tarasu? Dobra nawierzchnia jest kluczowa!

Jak dobrze podejść do projektu tarasu? Dobra nawierzchnia jest kluczowa!

Na pewno nie możesz doczekać się wiosny i lata, jeśli tylko masz lub zamierzasz mieć taras. Prawdopodobnie nie ma lepszego miejsca na spotkania w ciepłe dni, jak właśnie taras, gdzie swobodnie możemy rozmawiać, spożywać posiłki czy też relaksować się przy kawie, herbacie lub innych napojach. To także fantastyczne miejsce na grill. Taras to przedłużenie wnętrza salonu, także podejście do jego aranżacji wcale nie jest tak łatwym zadaniem, tym bardziej że wystawiony jest na przeróżne opady atmosferyczne nie tylko w okresach letnich, ale także zimą. To sprawia, że warto dobrze przemyśleć projekt tarasu i uwzględnić w nim tylko materiały spełniające najwyższe normy dotyczące trwałości.

Nawierzchnia tarasu bierze na swoje barki całkiem dużo, dlatego też musi być maksymalnie trwała

Nawierzchnia tarasu wymaga specjalnej uwagi. Przy dobieraniu materiału, z którego powstanie, należy kierować się kilkoma szczególnymi czynnikami. Nie możemy zapomnieć o tym, że taras to nie tylko atrakcja na ciepłe dni. Nasz polski klimat rządzi się swoimi prawami i cztery pory roku potrafią obfitować w niezwykle wymagające warunki atmosferyczne. Intensywne opady rzęsistego deszczu, skrajne temperatury, czasem nawet rekordowo niskie, silny wiatr, śnieg – to wszystko robi swoje. Nawierzchnia musi być odporna na wszelkie zagrożenia, a warto pamiętać także o tym, że trochę ciężaru się na niej znajduje. Wszystkie meble, donice, sprzęt do grilla i inne dodatki: jeśli to wszystko zsumujemy, często wyjdzie pokaźna liczba kilogramów. To sprawia, że przy wyborze materiału trzeba zwrócić uwagę na jego parametry wytrzymałościowe przede wszystkim. Taras to także wizytówka domu. Dlatego też kluczowe jest zadbanie o to, aby prezentował się zawsze odpowiednio. Dlatego też nie tylko odporność na ścieranie się stanowi ważny czynnik, ale także sama estetyka.

Beton architektoniczny, czyli połączenie świetnej estetyki z betonową wytrzymałością

Często spotyka się tarasy drewniane z uwzględnieniem kostki. Takie połączenie, choć klasyczne i niewątpliwie odpowiednie, wymaga dużo zachodu. Należy bowiem zawsze dbać o pielęgnację takiej nawierzchni. Co istotne, parametry wytrzymałościowe takiego tworzywa nie mogą rywalizować z popularnym betonem architektonicznym. To prawdziwy ukłon w stronę wszystkich tych, którym zależy na maksymalnej trwałości i atrakcyjnej estetyce. Betonowe płyty tarasowe nie wymagają ponadto szczególnej opieki – to naturalne dla tego materiału. Eleganckie, a zarazem nadzwyczajnie trwałe płyty sprawdzą się praktycznie wszędzie. O możliwościach betonu architektonicznego dowiesz się więcej, odwiedzając stronę pod linkiem: www.vhct.pl/beton-architektoniczny/. W ofercie firmy VHCT znajdziesz wiele cennych możliwości na wykorzystanie betonu architektonicznego w swoim domu. Fantastyczne płyty tarasowe to tylko kropla w oceanie!

ARTYKUŁ PARTNERA

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk