Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Prywatność dla pracownika. O komforcie pracy w biurach

Prywatność dla pracownika. O komforcie pracy w biurach

 banner
 banner

 banner

Artykuł partnera

Korporacje często wyobrażane są jako instytucje z masą ludzi posiadających jedno biurko obok drugiego. Ściśnięci klikają w klawiatury, odczuwając dyskomfort opuszczający ich dopiero po pracy. Może było tak kiedyś, jednak innowacje XXI wieku i badania przeprowadzane na podstawie wywiadów z pracownikami sprawiły, że we współczesnych biurach osoby pracujące posiadają wyznaczoną, komfortową przestrzeń. Zdarza się, że są one od siebie wręcz odgrodzone specjalnymi ściankami biurowymi, w celu zapewnienia maksymalnej prywatności. Jak przekłada się to na ich pracę i czy ścianki biurowe mają szanse na przetrwanie? Dowiesz cię w tym artykule!

Dyskomfort zmniejszający efektywność. Współczesne pojęcie przestrzeni własnej

Chyba nikt nie lubi, gdy ktokolwiek patrzy mu się na ręce – niezależnie od tego czy jest to najlepszy kolega z pracy, czy może szef. Zaglądanie przez ramię, przechodzenie i ogólna zbyt duża ilość osób w jednym miejscu, u wielu pracowników kończy się brakiem skupienia i zmniejszoną motywacją do pracy. Zwłaszcza w biurach, gdzie dział handlowy bezpośrednio połączony jest zresztą – oczywistym faktem jest, że handlowcy zazwyczaj spędzają dzień na słuchawce, co może mocno rozpraszać wiele osób. Sam widok chaosu, jaki maluje się w biurze często jest skutkiem nierzetelnej pracy. W dzisiejszych czasach u wielu osób stwierdza się zaburzenia koncentracji, dlatego większe biura wychodzą naprzeciw potrzebom pracowników, inwestując w odpowiednią zabudowę. Ich obecność czyni pomieszczenie znacznie funkcjonalnym, a także redukuje ewentualnie niesnaski pomiędzy pracownikami. Wydzielone ściankami miejsca pracy od lat popularne są w Stanach Zjednoczonych – można dostrzec je w wielu serialach i filmach, w których akcja dzieje się w biurze. Do Polski pomysł dotarł stosunkowo niedawno, jednak jest chętnie stosowany przez cały czas. Zastosowanie ścianek biurowych jest o wiele bardziej opłacalne niż jakiekolwiek ingerencje w strukturę budynku. Poza tym, ścianki doskonale spełniają swoją rolę, zapewniając pracownikom możliwość kontaktu między sobą, pozostając przy tym we własnych, odgrodzonych stanowiskach. Osoba czująca komfort jest bardziej skupiona, przez co efektywność jej pracy wzrasta. Prywatność to bardzo ważny element w pracy i należy go przestrzegać. To właśnie w tym celu dziś możemy zaobserwować ścianki biurowe na miarę potrzeb.

Działowe ścianki biurowe – gdzie znaleźć? Wskazówki dotyczące zakupu

Swoje poszukiwania najlepiej rozpocząć od wpisania pożądanej rzeczy w wyszukiwarkę Google. Internet jest pełen ofert, wśród których znajdują się między innymi ścianki biurowe firmy Omega System. Warto kupować od firm, które specjalizują się wykonywaniem lekkich systemów zabudowy. Ekspercka wiedza połączona z wieloletnim doświadczeniem z pewnością ma wpływ na finalną jakość produktu. Wytrzymałe ścianki biurowe znajdują się pod linkiem https://www.zabudowa.info.pl/scianki-biurowe/dzialowe/. Zakup u renomowanych sprzedawców to przede wszystkim działanie na własną korzyść i komfort. Inwestycja jest przystępna cenowo, a ergonomia biura zdecydowanie zwiększa się wraz z zamontowaniem ścianek oddzielających stanowiska. Oferta przeznaczona jest zarówno do właścicieli biur, jak i osób prywatnych, chcących wydzielić sobie przestrzeń do pracy z dala od rozpraszających bodźców.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk