Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Psi seniorzy z białostockiego schroniska [foto]

Psi seniorzy z białostockiego schroniska [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

„Ludzie często boją się adoptować starsze psy najczęściej z obawy, że będą krótko żyły. A przy adopcji psa niekoniecznie trzeba się kierować własnymi odczuciami i oczekiwaniami, tylko pomyśleć, jak czuje pies. On tego nie odmierza tak, jak ludzie, pies żyje tu i teraz. Dla niego nieważne, czy ten moment będzie trwał krótko czy długo. Ważne, żeby to był moment pozytywny, dobry, bezpieczny. Starszego psa nie adoptujemy dla siebie, ale dla Niego" - powiedziała kierownik Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku „Dolina Dolistówki” Anna Jaroszewicz.

„Dla wszystkich psów pobyt w schronisku powinien być tymczasowy, ale dla psich seniorów ze szczególnych względów. Pod koniec życia jak nigdy potrzebują domowego ciepła, troski, spokoju, bezpieczeństwa, po trudach wcześniejszego życia. A potrafią się odwdzięczyć najszczerszą miłością i przywiązaniem” - powiedziała koordynatorka wolontariatu w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku „Dolina Dolistówki” Monika Fiedorczuk

W białostockim schronisku obecnie przebywa 17 psów powyżej 10. roku życia. Najstarszymi seniorami są Promil i Frank, którzy mają po 13 lat, a najdłużej, od szczeniaka, w schronisku przebywa Nora, która ma 11 lat.

W najbliższą niedzielę, 4 grudnia, podczas PSAceru Mikołajkowego, będzie można poznać część z seniorów. Zapisy ruszą w najbliższą środę o godz. 19 na FB: Wolontariat Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku

Zachęcamy też do przeczytania, jakimi seniorami są nie tylko Promil, Frank i Nora, ale także pozostała seniorska ekipa (opisy stworzyli wolontariusze psów):

 • Promil, lat 13: Promil/Reksio to dziarski staruszek. Uwielbia długie, piesze wędrówki. Ciężko mu zaufać nieznajomym ludziom. Jednak gdy ktoś da mu szansę i czas, zyskać może wiernego kompana w codziennym życiu.
 • Frank, lat 13: Frank, mądry, zrównoważony straszy pan o czarującym uśmiechu. Wspaniały kompan spacerów i długich zimowych wieczorów.
 • Nora, lat 11: Nora to piękna, spokojna, mądra sunia. Silna fizycznie, ale też delikatna i wrażliwa. Uwielbia wodę i odkrywanie nowych szlaków z dala od miejskiego zgiełku.
 • Jarka, lat 12: Jarka, choć seniorka, to jeszcze w pełni sił. Nie przeszkadza w chwytaniu dnia takim jakim jest nawet choroba. Wielbicielka śniegowych lodów i jesiennych szyszek, a przede wszystkim cudowna towarzyszka spacerów
 • Basta, lat 10: Basta to dojrzała i szybko ucząca się sunia, nie tylko chętna na długie spacery ale też na wspólne zabawy.
 • Sajgon, lat 10: Sajgon, najdzielniejszy owczar ,który odważnie kroczy przez świat. Zawsze uśmiechnięty, skory do zabawy oraz nowych wyzwań.
 • Korwat, lat 10: Korwat, może stary ale na pewno jary . Nie jeden młodziak zazdrości mu kondycji , a co najważniejsze łagodny i cierpliwy do dzieci.
 • Muka, lat 11: Muka to piękna brunetka , słusznego wzrostu i rozmiaru . Pieszczoszka , lizuska i łakomczuszka .Przyjaciółka na całe życie.
 • Pułkownik, lat 12: Pułkownik jest bardzo wiernym przyjacielem. Starszy psiak o ogromnym sercu. Lubi drapanie za uszkiem, sam prosi o pieszczoty.
 • Dżamal, lat 11: Dżamal, psie słoneczko, które potrafi wywołać uśmiech na każdej buzi. Kocha głaski i przytulaski. Stworzony do kochania.
 • Santos, lat 11: Santos, wrażliwy starszy pan, który lubi odkrywać świat. Najbardziej ceni spacery po lesie, spotkania z psimi kolegami, ale dobrym smaczkiem tez nie pogardzi.
 • Fela, lat 11: Fela piękna, starsza pani lecz wiecznie młoda duchem o wielkim złotym sercu. Jest to najlepsza przyjaciółka do tańca i do różańca. Mała spryciula i smakoszka. Uwielbia spacerki i drapanie za uszkiem.
 • Wega, lat 11: Wega to pozytywnie nastawiona do jesieni życia seniorka. Jest delikatna, spokojna i przyjazna. Uwielbia długie wędrówki i nowe miejsca. Ciekawi ją "prawdziwy" świat.
 • Finezja, lat 10: Finezja to owczarka w każdym calu. Kocha spacery, wtedy świat nowych zapachów otwiera się tylko dla niej. Węszenie i przytulanie to dwa żywioły tej radosnej i przyjaznej psyjaciółki.
 • Dolan, lat 11: Dolan to senior pełen energii, z nim na pewno nie będziesz się nudzić. Idealny towarzysz zimowych wieczorów i długich spacerów.

foto: Dolina Dolistówki

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk