Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany na S8

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany na S8

 banner
 banner

 banner

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zatrzymali nielegalny transport odpadów. Spalona przyczepa samochodowa przewożona była bez odpowiednich zezwoleń oraz bez zgłoszenia w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). Organizatorom transportu grożą kary pieniężne.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS skontrolowali na drodze S8 w Jeżewie Starym ciężarówkę. Zgodnie z dokumentami miała przewozić z Niemiec na Litwę przyczepę samochodową. Po sprawdzeniu przewożonego towaru okazało się, że przyczepa jest spalona i nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Potwierdzili to inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku uznając przewożoną przyczepę za odpad, na przewóz którego wymagane jest m.in. zezwolenie i zgłoszenie w SENT.

Ponieważ zatrzymany transport nie był zgłoszony w systemie SENT, jego organizator zostanie ukarany karą 20 tys. zł. Przewoźnik, za wwóz odpadów na terytorium Polski bez wymaganych zezwoleń, musi liczyć się z karą 24 tys. zł. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem 5,2 tys. zł.

article

article 2

foto/info: podlaska KAS

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk