ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Święto Wojska Polskiego – Piknik wojskowy „Silna Biało-Czerwona” w Hajnówce

Święto Wojska Polskiego – Piknik wojskowy „Silna Biało-Czerwona” w Hajnówce

stomadica wysokie mazowieckie

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako "Cud nad Wisłą".

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się pod hasłem SILNA BIAŁO-CZERWONA. Po 3 latach powróci WIELKA DEFILADA WOJSKA POLSKIEGO, która 15 sierpnia o godz. 14:00 ruszy na warszawskiej Wisłostradzie.

W imieniu Ministra Obrony Narodowej zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Pikniku wojskowym pn. „Silna Biało-Czerwona” organizowanego w Hajnówce. Piknik odbędzie się 13 sierpnia 2023 r. na terenie Parku przy ul. Parkowej w godz. od 12.00 do 18.00.

W ramach pikniku w Hajnówce nie zabraknie pokazu sprzętu wojskowego (Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, Moździerz samobieżny RAK, Wyrzutnia WR-40 LANGUSTA, Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, Czołg K2 PL). Na punktach promocyjno-informacyjnych będziecie mogli Państwo dowiedzieć się o specyfice służby w poszczególnych jednostkach wojskowych a także porozmawiać z kadetami na temat walorów nauki w Oddziałach Przygotowania Wojskowego. Przez cały piknik będzie funkcjonował Mobilny Punk Rekrutacji, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat rekrutacji do służby w Wojsku Polskim oraz złożyć wniosek do czynnej służby wojskowej.

Zachęcamy również do skorzystania ze strzelnicy pneumatycznej oraz ASG a także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Na dzieci czekają również atrakcje tj. pokonywanie „toru terytorialsa” czy rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa. Pasjonatów militariów jak i historii zapraszamy do stoiska Stowarzyszenia Poszukiwawczo-Historycznego „Podziemie” oraz Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka Hajnówka.

Będzie można również spróbować darmowej tradycyjnej żołnierskiej grochówki oraz posłuchać na żywo Orkiestry Wojskowej z Giżycka.

plakat Hajnówka 13 sierpnia 2023rjpg

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk