poniedziałek, 05 październik 2020 22:08

Po 20 latach w Sokołach ponownie zatrzymał się pociąg [wideo/foto]

Po 20 latach w Sokołach ponownie zatrzymał się pociąg [wideo/foto] foto: Patryk Wojtczuk

W Sokołach ponownie zatrzymują się pociągi towarowe. Uroczyste otwarcie reaktywowanej po 20 latach stacji towarowej odbyło się dzisiaj (05.10) na Stacji Sokoły w miejscowości Kruszewo-Brodowo.

Dokładnie 3 kwietnia 2000 roku zawieszono ruch pociągów pasażerskich na stacji w Sokołach. Miesiąc później zamknięto ruch pociągów towarowych na odcinku Łapy – Śniadowo. 5 października, po 20 latach, uroczyście otwarto reaktywowaną Stację Towarową w Sokołach.

- Od momentu zamknięcia nigdy nie pogodziliśmy się z tym faktem i podjęliśmy walkę o przywrócenie ruchu. Samorząd naszej gminy cały czas był inspiratorem wielu akcji i działań by kolej na odcinku Łapy – Śniadowo odżyła mówił na dzisiejszej uroczystości Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski. - Dzisiaj jest mi niezmiernie miło powitać Państwa na uroczystym otwarciu reaktywowanej po 20 latach stacji towarowej. Mam nadzieję, że nie tylko towarowej, bo w czasie poprzedniej kampanii wyborczej Pan Prezydent z ministrem zapowiedzieli, że zostanie odbudowanych 11 przystanków dla mieszkańców, z Łap do Ostrołęki, żeby mogły poruszać się pociągi osobowe – szynobusy. I na to liczymy, jako następny etapdodaje wójt Zajkowski.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali minister Dariusz Piontkowski, poseł Jarosław Zieliński, poseł Lech Kołakowski, wicestarosta powiatu białostockiego Roman Czepe, starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, wójt Józef Zajkowski, właściciel firmy Trans-Rol Andrzej Remisiewicz, Piotr Majerczak i Andrzej Kierman z PKP PLK oraz dyrektor Grupy Azoty Krzysztof Chabros.

foto: Patryk Wojtczuk

Dział: Sokoły