wtorek, 26 styczeń 2021 18:17

Sokoły. Co za duet! Kierowca pijany, pasażer z narkotykami

Sokoły. Co za duet! Kierowca pijany, pasażer z narkotykami foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna był pasażerem i wpadł z amfetaminą oraz marihuaną podczas kontroli drogowej. Natomiast 23-letni kierowca audi prowadził pojazd mając przeszło pół promila alkoholu w organizmie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Z informacji wysokomazowieckich kryminalnych wynikało, że osoby podróżujące audi mogą posiadać narkotyki. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się w sobotnią noc. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli w jednej z miejscowości w gminie Sokoły. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek prowadził pojazd mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Pojazdem podróżował również pasażer, u którego funkcjonariusze znaleźli ponad gram białego proszku i przeszło cztery gramy suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina i marihuana. Mężczyzna posiadający narkotyki został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu już usłyszał zarzut.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dział: Sokoły