czwartek, 10 styczeń 2019 13:49

Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie najlepszy w województwie! Najnowszy ranking Perspektyw

Sokołowscy

10 stycznia zostały ogłoszone wyniki XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. W kategorii techników Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie został uznany najlepszą szkołą w województwie podlaskim. W głównych rankingach liceów i techników uwzględnione też zostały szkoły z Ciechanowca i Wysokiego Mazowieckiego.

Na ten sukces złożyły się wyniki uzyskiwane przez uczniów przy zdawaniu egzaminów zawodowych i matury oraz ich udział w olimpiadach i konkursach.

Jak mówią uczniowie z ZSR w Krzyżewie: - osiągnęliśmy wysoki wynik w rankingu, bo w szkole panuje taka atmosfera, że uczeń nie musi, ale chce się uczyć. A fakt, że szkoła nie jest duża sprawia,
że każdy może liczyć na uwagę i pomoc nauczyciela.

W Rankingu Liceów 2019 – Podlaskie znalazło się LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Placówka sklasyfikowana została na 18. pozycji w województwie podlaskim i 617 w kraju.

W Rankingu Techników 2019 – Podlaskie, oprócz ZSR w Krzyżewie, znalazły się jeszcze trzy szkoły z naszego powiatu. Na 13. miejscu w województwie i 494 w kraju uplasowało się Technikum w ZSOiZ im. Jarosława Iwaszkiewicz. Miejsce 23. w województwie zajęło Technikum w ZS Zawodowych im. St. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, a na 25. miejscu w województwie znalazło się Technikum im. Armii Krajowej w CKZ w Wysokiem Mazowieckiem. Miejsca powyżej 500 nie były klasyfikowane w rankingu ogólnopolskim techników.

10012019perspek