środa, 12 sierpień 2020 21:31

Szepietowo. Policjanci odwiedzili przedszkolaków [foto]

Ozonowanie

Policjanci wysokomazowieckiej Policji oraz dzielnicowi Posterunku Policji w Szepietowie odwiedzili przedszkolaków. Tematem prelekcji były szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, a w szczególności podczas przebywania nad wodą. Działania realizowane są w ramach wojewódzkiego programu edukacyjno - alternatywnego pn. "Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa".

Przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Szepietowie spotykali się wczoraj z przedszkolakami Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, aby rozmawiać o bezpieczeństwie najmłodszych podczas wakacyjnego wypoczynku.

W czasie spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na plażach strzeżonych jak też przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Uświadamiali, jak wiele niebezpieczeństw czyha na najmłodszych w okresie wakacyjnym i jak ważny jest zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialne zachowanie w każdej sytuacji.

Największą atrakcją dla najmłodszych był policyjny motocykl oraz radiowóz. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Dział: Szepietowo