28/11/2016 19:31

26 lat minęło! Jubileusz Klubu Seniora „Złoty Wiek” w Szepietowie

Mięsny Zakątek

23 listopada br. swoje „26 urodziny” świętował działający w Szepietowie Klub Seniora „Złoty Wiek”.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Szepietowa pan Michał Gąsowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szepietowie pan Sławomir Czarkowski, Dyrektor GOK w Szepietowie pan Tomasz Paduch, były Dyrektor GOK w Szepietowie pan Marian Kruszewski, zaprzyjaźniony z szepietowskim klubem pan Jan Ołdakowski oraz delegacje klubów z Klukowa, Ciechanowca, Czyżewa i Wysokiego Mazowieckiego.

Wszystkich przybyłych na uroczystość powitała Przewodnicząca Klubu, pani Krystyna Bańkowska. Następnie odbył się występ chóru Klubu Seniora z Szepietowa przy akompaniamencie pana Tomasza Paducha. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć znane i lubiane pieśni, które w aranżacji jubilatów brzmiały wyjątkowo.

Po części artystycznej głos zabrali panowie, Michał Gąsowski i Tomasz Paduch oraz Krzysztof Niemyjski – opiekun szepietowskiego klubu, którzy przekazali jubilatom najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności na dalsze lata działalności klubu. Następnie złożyli na ręce pani przewodniczącej wiązankę kwiatów.

Dalsza część uroczystości upłynęła na tańcach, serdecznych rozmowach i wspomnieniach. Podczas spotkania można było obejrzeć pamiątkowe kroniki świadczące o wspaniałej działalności klubu. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, a kondycji na parkiecie seniorom pozazdrościć mógłby niejeden młody człowiek.

Szepietowski Klub Seniora powstał w listopadzie 1990 r. z inicjatywy panów Romana Podbielskiego - emerytowanego nauczyciela i Mariana Kruszewskiego – ówczesnego dyrektora GOK. Jest to najstarszy i najliczniejszy klub działający na terenie naszego powiatu.

Członkowie Klubu Seniora organizują spotkania towarzyskie z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy, imienin, Dnia Kobiet oraz pielgrzymki, wycieczki, zabawy taneczne i integracyjne. Czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym, występując na wielu uroczystościach patriotycznych i kościelnych organizowanych na terenie gminy.

Dziś Klub Seniora liczy 65 osób i jest otwarty na nowych członków. Spotkania odbywają się średnio co dwa tygodnie w środy o godz. 10.00 w świetlicy GOK w Szepietowie. Chętnych, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi, serdecznie zapraszamy.

Na dalsze lata klubowej działalności życzymy seniorom pomyślności i sukcesów, a Przewodniczącej Pani, Krystynie Bańkowskiej, niegasnącego zapału i wytrwałości w podejmowaniu nowych inicjatyw.

(GOK w Szepietowie)

Dział: Szepietowo