czwartek, 21 czerwiec 2018 21:19

X Wysokomazowiecki Piknik Seniorów [foto]

X Wysokomazowiecki Piknik Seniorów [foto] foto: GOK Szepietowo

W dniu 20.06.2018 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ziołowy Zakątek” w Korycinach odbyła się impreza kulturalna pod nazwą „X Wysokomazowiecki Piknik Seniorów”. Spotkanie integracyjne zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego.

Na X jubileuszową edycję pikniku przybyły wszystkie kluby seniora działające przy ośrodkach kultury naszego powiatu tj.: Klub Seniora „Chwilowo Młodzi” w Ciechanowcu, Klub Seniora „Złoty Wiek” w Czyżewie, Klub Seniora w Klukowie, Klub Seniora w Kuczynie, Klub Seniora „Złoty Wiek” w Szepietowie, Klub Seniora „Pogodna Jesień” w Wysokiem Mazowieckiem, Klub Seniora w Kuleszach Kościelnych, Klub Seniora przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach, Chór „Swojskie Melodie” Gminnego Ośrodka Kultury w Nowych Piekutach, Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zambrowie wraz z zespołem muzycznym. Ogółem w imprezie powiatowej uczestniczyło około 250 osób. 

Podczas spotkania odbyły się występy artystyczne seniorów, wspólne biesiadowanie, zwiedzanie „Podlaskiego Ogrodu Ziołowego” i zabawa taneczna. Muzyka płynąca z akordeonów, saksofonu i skrzypiec zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania piosenek z dawnych lat: biesiadnych, harcerskich, turystycznych, żołnierskich. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Występom towarzyszyły wystawy rękodzieła autorstwa członków Klubów Seniora biorących udział w spotkaniu oraz degustacja potraw z naszego regionu.

(GOK w Szepietowie)

Dział: Szepietowo