banner

zebrowski2

primator

openmed2015b

PODR Szepietowo zaprasza na konferencję

PODR Szepietowo zaprasza na konferencję "Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?"


Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu organizuje konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal wysokomazowiecki24.pl.

Jak informuje PODR Szepietowo: - Podczas spotkania planujemy odpowiedzieć na to pytanie oraz wiele innych dotyczących uprawy złotego ziarna, a nurtujących rolników w naszym województwie. Kukurydza jest istotnym składnikiem w żywieniu krów mlecznych. Konferencja ma na celu ukazanie jej potencjału, a w szczególności sposobów produkcji bardzo dobrej jakości kiszonki oraz kluczowych aspektów wpływających na proces kiszenia i przechowywania kiszonki z kukurydzy. Wiedza jaką zdobędą rolnicy podczas konferencji przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia efektywności i wzrostu wyników ekonomicznych osiąganych w prowadzonych przez nich gospodarstwach. Przedsięwzięcie jest również wprowadzeniem i zaproszeniem dla rolników do późniejszego udziału w Krajowym Dniu Kukurydzy, który planujemy zorganizować w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego już we wrześniu br.
Podczas konferencji rolnicy – producenci kukurydzy zapoznają się z najnowszymi technologiami w dziedzinie uprawy kukurydzy kiszonkowej. Konferencja jest również doskonałą okazją dla plantatorów kukurydzy do spotkania się z prelegentami ze świata nauki oraz przedstawicielami firm produkujących środki ochrony roślin. Podczas spotkania, w ramach kampanii informacyjnej PODR Szepietowo – „Nowe możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027”, przedstawiciel ARiMR OR w Łomży omówi nowe rozwiązania, zaplanowane w PS WSP, w szczególności w zakresie ekoschematów, które stanowią nowość w ubieganiu się o środki finansowe, przewidziane dla rolników.

Termin: 31 stycznia 2023 r. godz. 10.00

Miejsce: Hotel Via Baltica, Łomża, Grzymały Szczepankowskie 1A

Zapraszamy do udziału, zgłoś się za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZEŃ

LINK-> FORMULARZ ZGŁOSZEŃ

Osoba do kontaktu: Alina Maciąg – 500 296 228, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na portalu społecznościowym FB.

Sylwia Sikorska
PODR Szepietowo

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk