czwartek, 03 październik 2019 19:47

Pogotowie ratunkowe w Wysokiem Mazowieckiem zakończyło inwestycje [foto]

Sokołowscy
Pogotowie ratunkowe w Wysokiem Mazowieckiem zakończyło inwestycje [foto] foto: UMWP

Szybszy dojazd do pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia to bezpośredni efekt budowy garaży z zapleczem technicznym wysokomazowieckiej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży.

W uroczystym otwarciu zakończonej inwestycji w czwartek 3 października wziął udział Marek Malinowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego. – Cieszy mnie bardzo realizacja kolejnej inwestycji w służbie zdrowia, która w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo i zdrowie lokalnej społeczności – podkreślił Marek Malinowski.

Marszałek podziękował także staroście wysokomazowieckiemu za przekazanie działki o powierzchni 570 m2, dzięki której inwestycja mogła zostać zrealizowana.

Przedsięwzięcie objęło budowę 4-stanowiskowego budynku garażowego w formie dobudowy do istniejącego budynku administracyjnego Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, w którym wynajmowane są pomieszczenia na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. W skład obiektu wchodzą: garaż (4 stanowiska), magazyn na odpady medyczne, magazyn opon, brudownik, pomieszczenia techniczne, szatnie i łazienka z wc. Łączna powierzchnia użytkowa dobudowanej części wynosi 188,94 m2. Wykonane zostały przyłącze wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz energetyczne.

Nowa inwestycja to same plusy. Na jej realizacji zyska sprawność techniczna taboru pogotowia, szybsze i wygodniejsze stanie się wyposażanie ambulansów w niezbędny sprzęt i materiały.

Połączenie nowego obiektu z istniejącą częścią biurowo-socjalną wpłynie na poprawę warunków pracy zatrudnionego personelu.

Koszt budowy budynku garaży wraz z zapleczem technicznym wyniósł ponad 1 mln 275 tys. zł. Inwestycja została wsparta kwotą 250 tys. zł ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.

W uroczystości wziął udział m.in. poseł Jacek Bogucki i radny wojewódzki Łukasz Siekierko.

(info/foto: UMWP/wrotapodlasia.pl)