poniedziałek, 07 październik 2019 12:24

67 mln zł na drogi lokalne w powiecie wysokomazowieckim [wideo/foto]

Sokołowscy
67 mln zł na drogi lokalne w powiecie wysokomazowieckim [wideo/foto] foto: Ania Olędzka

Ponad 40 odcinków dróg wyremontują lub wybudują samorządy z powiatu wysokomazowieckiego dzięki finansowemu wsparciu z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w niedzielę przekazał symboliczne czeki wysokomazowieckim samorządowcom.

Wojewoda podlaski: Powiat wysokomazowiecki i jego gminy są liderami w zakresie inwestycji na drogach powiatowych i gminnych w województwie

Dzisiejsze spotkanie chciałbym wykorzystać, by sfinalizować pewien etap naszej wspólnej pracy w ramach procedowania wniosków dotyczących inwestycji drogowych lokalnych, powiatowych i gminnych” – powiedział wojewoda podlaski. Jak dodał, „dzięki parlamentarzystom, samorządowcom, władzom rządowym z budżetu mamy ogromne środki w porównaniu do lat ubiegłych, aby dofinansowywać te inwestycje, które samorządy chcą realizować na drogach powiatowych i gminnych”. „Cieszę się, że mogę się z państwem dziś spotkać, bo jest rzeczą wartą podkreślenia, że powiat wysokomazowiecki i jego gminy są liderami w zakresie inwestycji na drogach powiatowych i gminnych w województwie” – mówił wojewoda podlaski.

Wojewoda przekazał Staroście Wysokomazowieckiemu symboliczny czek na dofinansowanie wszystkich zadań z powiatu wysokomazowieckiego w wysokości ponad 67 mln zł oraz na dofinansowanie dla samego powiatu wysokomazowieckiego – w wysokości 46 mln zł. Czeki otrzymali również burmistrzowie i wójtowie dziewięciu gmin powiatu wysokomazowieckiego:

  • Gmina Ciechanowiec – 2 783 874,33 zł
  • Gmina Kobylin-Borzymy –1 271 589,51 zł
  • Gmina Czyżew – 3 657 349 , 21 zł
  • Gmina Kulesze Kościelne – 776 918, 41
  • Gmina Sokoły –  4 374 961,17 zł
  • Miasto Wysokie Mazowieckie – 4 423 058,66 zł
  • Gmina Wysokie Mazowieckie – 1 192 439,10 zł
  • Gmina Szepietowo – 1 334 997,72 zł
  • Gmina Nowe Piekuty – 729 286,00 zł

Miasto Wysokie Mazowieckie przyznane środki wykorzysta na budowę nowej drogi przy stadionie miejskim, przebudowę ul. Podlaskiej oraz kompleksową budowę dróg na osiedlu przy ul. Warszawskiej. Całkowity koszt inwestycji 9 mln.

Gmina Ciechanowiec, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, zrealizuje następujące zadania: „Przebudowa dróg gminnych Nr 108857B Winna Stara – Winna-Wilki i Nr 108858B Winna Stara – Winna-Chroły”, „Rozbudowa ulicy Wspólnej w Ciechanowcu”, „Przebudowa ulicy Konopnickiej w Ciechanowcu wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej”, „Rozbudowa ulicy Wińskiej w Ciechanowcu”.

W gminie Kulesze Kościelne przebudowane zostaną natomiast drogi gminne nr 151077B we wsi Nowe Wykno oraz nr 106332B Gołasze Dąb – Tybory Uszyńskie.

Oddanie do użytku fragmentu drogi powiatowej Dąbrowa Moczydły-Dąbrowa Łazy

Niedzielnemu przekazaniu czeków towarzyszyło uroczyste oddanie do użytku fragmentu drogi powiatowej Dąbrowa Moczydły-Dąbrowa Łazy. Tworzony odcinek drogi powiatowej o długości ponad 3 km kosztował ponad 6 mln zł i dofinansowany został z Funduszu Dróg Samorządowych.

(info: PUW/foto: Ania Olędzka)