piątek, 11 październik 2019 18:14

33-latek rekordzistą "Trzeźwego czwartku" na wysokomazowieckich drogach

Sokołowscy
33-latek rekordzistą "Trzeźwego czwartku" na wysokomazowieckich drogach foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie Wysokiego Mazowieckiego i powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy czwartek”. Okazało się, że 33-letni kierujący zdecydował się wsiąść za kierownicę smarta po użyciu alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: Wczoraj na terenie powiatu wysokomazowieckiego, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy czwartek”. Wszystko po to, aby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 267 kierowców.

Po godzinie 5:30 w Wysokiem Mazowieckiem, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego smartem. Po sprawdzeniu trzeźwości 33-letniego kierowcy, okazało się, że prowadzi pojazd po użyciu alkoholu i bez wymaganych uprawnień. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Akcja miała na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu zagrażali innym uczestnikom ruchu drogowego.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 158427wp