czwartek, 06 luty 2020 18:35

Działania "NURD" wysokomazowieckiej drogówki [foto]

Sokołowscy
Działania "NURD" wysokomazowieckiej drogówki [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci "drogówki" prowadzili dzisiaj (06.02) działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ta cykliczna akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. 

Dzisiaj wysokomazowieccy policjanci prowadzili wzmożone działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mundurowi kontrolują również sposób zachowania kierujących pojazdami mechanicznymi, w pobliżu przejść dla pieszych oraz szkół i przedszkoli. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

Policjanci apelują nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 164907

129 164906