wtorek, 11 luty 2020 18:54

Wysokie Mazowieckie. "Dzień Bezpiecznego Internetu" z uczniami dziecięcej szkoły bezpieczeństwa [foto]

Sokołowscy
Wysokie Mazowieckie. "Dzień Bezpiecznego Internetu" z uczniami dziecięcej szkoły bezpieczeństwa [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się trzecia lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Z okazji obchodzonego " Dnia Bezpiecznego Internetu" tematem zajęć było bezpieczeństwo w sieci. Spotkanie miało na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych.

Już od kilku lat wysokomazowieccy policjanci włączają się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzisiaj profilaktyk wraz z dzielnicowym we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem oraz Pracownią Orange zorganizowali lekcję o tematyce bezpieczeństwa w sieci dla uczniów z Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania z uczniami pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Pracowni Orange mówili o kwestiach nawiązywania relacji z nieznajomymi osobami, podawania szczegółowych informacji na swój temat, pisania komentarzy oraz udostępniania swych zdjęć i filmików nagranych z udziałem innych osób - bez ich zgody. Osoby prowadzące zajęcia poruszały także tematy związane z konsekwencjami tego typu zachowań wykorzystując materiały dydaktyczne ze strony www.sieciaki.pl.

Omówiono również zasady kulturalnego zachowania się w Internecie tzw. netykietę oraz przekazano informacje na temat numeru interwencyjnego i stron internetowych służących do powiadamiania w przypadku spotkania się z obraźliwymi lub szkodliwymi treściami w Internecie.

W trakcie przerwy dzieci zwiedziły budynek Miejskiego Ośrodka Kultury, miały okazje zobaczyć sale kinową,baletową, Pracownię Orange oraz odwiedziły pracowników Biblioteki Miejskiej.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)